YILDIZKAYA “ATATÜRK’ÜN PARTİSİNİN İLÇE BAŞKANI BÖYLE DAVRANAMAZ”

0
522

YILDIZKAYA “ATATÜRK’ÜN PARTİSİNİN İLÇE BAŞKANI BÖYLE DAVRANAMAZ”
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel YILDIZKAYA geçtiğimiz gün Başkanlık makamında düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirme yaptı. Polatlı gündeminde ilk sırayı alan; CHP İlçe Başkanı Selami OVACIK tarafından Üç Pınar ve Şehitlik bölgesinde yapılan imar planlarının yüksek emsaller verilerek belirli bir gruba imar rantı sağlandığı ve bu çerçevede bazı büyükşehir belediye meclis üyelerinin olduğu, belediye yönetiminin tüm enerjisini Üç Pınar bölgesindeki imar planı ve değişikliğine harcadığı, %10’luk komisyonun ortalarda gezdiği ve paraların kimlerin cebine girdiği yönündeki eleştiri ve iddialara Başkan YILDIZKAYA sert cevap verdi.
“Biz Kimseye Yıldızları ve Güneşi Vaat etmedik”
CHP İlçe Başkanı Selami OVACIK’a Üç Pınar ve Şehitlik imar planları ile ilgili imar rantı, usulsüzlük, haksız emsal artışları çıktığı iddiaları yönündeki açıklamalarına Belediye Başkanı Mürsel YILDIZKAYA sert tepki göstererek ispata davet etti.
Başkan YILDIZKAYA “Biz kimseye yıldızları ve güneşi vaat etmedik, büyükşehir yasasından kaynaklanan tüm olumsuzluklara rağmen hiçbir zaman mazeret üretmedik. Biz seçim öncesi ne vaat ettiysek, fazlasıyla yerine getireceğimizden kimse şüphe etmesin. Yetimin hakkı Mürsel YILDIZKAYA’dır. Kanunların belirlediği kuralların hiçbir zaman dışına çıkmadık.
Üç Pınar ve Şehitlik imar planı ile ilgili ardından iki kişinin dahi yürümediği zaat tarafından yapılan açıklamaları ben basının önünde ispata davet ediyorum, belge ve bilgi sunmadan yapılan bu açıklamalar tüm meclis üyelerimizi zan altında bırakmaktadır. Bu açıklamalar aczi yetin ifadesidir. Eğer elinizde bir belge veya bilgi varsa acilen adli makamlara veriniz. Vermezseniz bu vebalin altında kalırsınız. Atatürk’ün partisinin ilçe başkanı böyle olmaz.” dedi.
HABERİN TÜM AYRINTILARINI YARIN Kİ DUATEPE GAZETENİZDE BULABİLİRSİNİZ.

CEVAPLA