YAVAŞ, MAHMUT USLU İLE GÖRÜŞTÜ

0
897

YAVAŞ, MAHMUT USLU İLE GÖRÜŞTÜ

Yola çıktığı ilk sezonda, amatör ligde adeta buldozer gibi, rakiplerini bir bir ezerek koyduğu hedefe emin adımlarla ilerleyen, 1926 Polatlı Belediyespor, hakkında kulüp başkanı Hüdaverdi Yavaş, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Çarşamba günü oynanan Fenerbahçe-Gençlerbirliği Ziraat Türkiye Kupası maçı için Ankara’ya davet edilen Yavaş, burada Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu ile görüşme imkanı buldu. Uslu’ya, 1926 Polatlı Belediyespor hakkında bilgiler veren Yavaş, takımın üç yıllık hedeflerini aktardı.

YAVAŞ “ÜÇ YILLIK HEDEFİMİZ BELLİ”

Takımın durumu ve Ankara’da yaptığı görüşmelere hakkında gazetemize bilgi veren Yavaş, röportajında şu ifadelere yer verdi.

“Sayın Mahmut Bey’le bir araya gelmemiz 19 Mayıs Stadında Fenerbahçe- Gençlerbirliği maçına davetliydik burada, sayın İlhan Cavcav’la ve Mahmut Uslu ile görüşecektik. İlhan Cavcav başkan rahatsızlığından dolayı gelemediği için Mahmut Uslu’yla görüşme imkanımız oldu. Kendisine, Polatlı’yı anlattık, 1926 Polatlı Belediyespor’un Başkanı olduğumu, hedefimizin 3 yılda, 3 şampiyonluk olduğunu söyledik. İnşallah ileriki dönemde yani profesyonelliğe kendisinden destek beklediğimizi söyledik. Sağolsunlar bizimle ilgilendiler. Tabii bir misafir oldukları için çok fazla detaya giremedik, ama en kısa zamanda Polatlı’ya geldiklerinde uğrayacaklarını, böyle genç futbolun sporun peşinden koşan insanlar oldukça mutlu olduklarını, Türk sporunun böylelikle ilerleyeceğini, söyledi. Bizi de tebrik etti. “İstanbul’a geldiğinde misafirimiz olun buyurun gelin” dedi. Kendisiyle en kısa zamanda yeniden görüşmeyi ümit ediyoruz. Biliyorsunuz bizim bazı hedeflerimiz var. İlçe halkına verdiğimiz bir söz var, 3 yılda 3 şampiyonluk.  Bunu başardığımız zaman, arkamızda gerek Gençlerbirliği, gerek Ankaragücü, gerek Fenerbahçe, gerek Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı görmek isteriz. Fırsatımız oldukça, büyük kulüp başkanları ile görüşüp, Polatlı’yı bütün Türkiye’ye tanıtmak amacındayız. Büyük kulüplerin kadro doluluğu yüzünden oynatamadıkları bir çok genç yetenek var. Tabii Polatlı Belediyespor’da oynamaları onlar için avantaj olacak. Biz profesyonel ligde iyi bir konuma gelirsek, o oyuncuları takımımızda oynatabiliriz. Hem topçular kazanır, hem de Polatlı halkı, Şener Özbayraklı bunun en güzel örneği, Bursaş’ta oynadı, Bursa’ya transfer oldu. Şimdi de Fenerbahçe’nin yıldızı oldu. Biz de böyle gerek Ankaragücü, gerek Gençlerbirliği olmak üzere, bütün kulüp başkanları ile görüşmelerimiz devam ediyor. Görüştükçe detaylarını sizlere yansıtacağız.”

“EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

Takımın bulunduğu konum ve hedefleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yavaş “1926 Polatlı Belediyespor olarak, elde ettiğimizi başarımızdan dolayı, Ankara’da da Türkiye çapında yayımlanan Genç Bürokratlar Dergisi’nde de bize de başkan olarak yer vermişler, tabii bundan da büyük mutluluk duyduk. Ankara da konuşuluyor olmamız çok güzel. Takımın durumu 13 maçta 39 puan, 64 gol, 54 avaraj. Şimdiden beklentiler büyük. Bu hafta sonunda matematiksel olarak, şampiyonluğumuzu garantiliyoruz. Lig de 5 hafta sonra, play-offlar başlıyor. İyi bir hazırlık dönemi geçirip, öyle girmeyi amaçlıyoruz. İlk hedefimiz, süper amatöre çıkmak. Sonrasında da bahsettiğim gibi 3 yılda 3 şampiyonluğa ulaşmak.”

“TAKVİYE YAPTIK”

Takıma takviye konusunda da görüşlerini açıklayan Yavaş,  “Şu an bir tane Adıyamanspor’dan bir takviyemiz var. Bu kardeşimiz, profesyonel olup,  3.ligde oynayan Savaş. Takımla antrenmanlara başladı. Takviyemizi yaptık. Takımımızın gücü, disiplini, motivasyonu gayet iyi. Rakipleri de seyrediyoruz. Şu an da başka transfere de gerek duymuyoruz. Çünkü elimizdeki futbolcuların hepsi kaliteli futbolcu ve bu işi özveri ile yapıyorlar. Onlar için de 1926 Polatlı’nın vitrin olduğunu düşünüyorlar. Bizim Ankara’da en büyük takdir ettiğimiz şey takımın disiplini, takım bir tane pozisyon gereği kırmızı kart gördü. Amatör ligde aslında kırmızı kart görmemek çok büyük başarıdır, sarı kartı görüyor, ama saha içindeki davranışları hakemlerle diyalogları, diğer yöneticilerle diyalogları, misafir taraftarlarla diyalogları disiplini ile Ankara’da örnek olduk. Konuşulan tek takımız. Bizim Ankara’daki  maçlarımıza, Polatlı’daki  seyircimiz kadar yabancı seyirciler geliyor. İlginç konuşmalar oluyor. Tabii biz duyuyoruz “ Polatlı Belediyespor’un gollerini seyretmeye geldik, şimdi bir tane atsın en az 7-8 olur” bu maç diyorlar. Gerçekten de söyledikleri gibi  bitiyor.”

Terfi maçlarında da, mücadeleci, ruhumuzu ortaya koyup, çıktığımız bütün maçları kazanacağımıza inanıyorum. Bunun için de taraftar desteğine ihtiyacımız var. Yöneticilerimiz, tüm maçlara tam kadro geliyorlar. Her maça 2 otobüs seyirci götüreceğiz. Maçlarımızı hep 19 Mayıs’ta oynayacağız, gözlemciler zaten orada. Biz elimizden gelen mücadelemizi vereceğiz.” Diyerek sözlerine son verdi.                                                                                                                             Haber: Ali Rıza OVACIK

 

CEVAPLA