VALİ ERCAN TOPACA’YA KÜLTÜR VE TURİZM BRİFİNGİ

0
609

VALİ ERCAN TOPACA’YA KÜLTÜR VE TURİZM BRİFİNGİ

Ankara Valisi Ercan Topaca, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden brifing aldı. 1997 yılında Avrupa Yılın Müzesi Ödülü’nü alan ve kendine özgü koleksiyonları ile dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesinde gerçekleşen bilgilendirme toplantısında, ilimizin kültür ve turizm potansiyeli masaya yatırıldı.

ANKARA’DA TURİZM KONUŞULDU

İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar, Kültür ve Turizm Müdürlüğünden görevliler ile müze müdürlerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Ercan Topaca, insanların harcanabilir gelirlerinden turizme ayırdıkları payın artması, ulaşım ve iletişim teknolojisindeki hızlı gelişmeler gibi nedenlerle insanların farklı yerlere gitmeye yöneldiğini söyleyerek turizm hareketlerinin ekonomik açıdan önemli bir gelir kaynağı olduğunu sözlerine ekledi.

Turizmin, gerek ulaştığı boyutlar gerekse gösterdiği hızlı gelişme bakımından son derece önemli bir ekonomik faaliyet alanı oluşturduğuna dikkati çeken Vali Topaca, bu anlamda ilimizin tarihî ve kültürel eserleri, termal kaynakları, doğal güzellikleri, inanç turizmine uygun destinasyonları, fuar ve kongre turizmine ev sahipliği yapabilme potansiyeli ile turizmde hak ettiği noktaya gelmesi için çalışacaklarını söyledi. Haber Merkezi

CEVAPLA