ULUĞ BEY BİLİM MERKEZİ ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

0
870

ULUĞ BEY BİLİM MERKEZİ ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

Başkent Ankara’da görev yapan Fen Bilimleri öğretmenleri ve Gazi Koleji öğrencileri, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri ile birlikte İç Anadolu’nun en büyük Bilim Merkezi olan Polatlı Belediyesi Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gökevi’ni ziyaret etti.

KANLI; “ULUĞ BEY ANKARA’NIN EN BÜYÜK BİLİM MERKEZİ”

Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA) rehberleri eşliğinde Sakarya Meydan Muharebesi’nin geçtiği toprakları dolaşan Gazi Koleji öğrencileri, Üçpınar Mesire Alanı’nda yedikleri yemeğin ardından İç Anadolu’nun en büyük Bilim Merkezi olan Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gökevi’ni gezdi. İçerisinde; Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Akademisyenleri, yüksek lisans öğrencileri, 40 fen bilimleri öğretmeni ve Gazi Koleji’nden 144 öğrencinin bulunduğu gruplar Uluğ Bey Bilim Merkezi’nde alanları ile ilgili birçok konuyu uygulamalı olarak gözlemleme imkanı buldu. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından hizmete açıldığı günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanından on binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Polatlı Belediyesi Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gökevi, İç Anadolu’nun en büyüğü olma ünvanını korumaya ve misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Uygar Kanlı Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gökevi ile ilgili yaptığı açıklamada; “Tübitak Binbir projeleri kapsamında Bilim Merkezi, okul işbirliğini arttırmak için öğretmenlere yönelik mesleki gelişim programları geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda Ankara’da farklı ilçelerde öğretmenlik yapan 40 Fen Bilimleri öğretmenini Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gökevi’ni incelemeye getirdik. Kursumuz beş gün sürecek, ilk gününü burada geçirecekler. Amacımız öğretmenlerin bir öğrenci gibi, inceleme yapmaları. Daha sonra döndüğümüzde öğretmenlerimiz, etkili bir bilim gezisi nasıl yapılır sorusu üzerine projeler geliştirecekler. Projemiz Milli Eğitim Bakanlığı, TÜbitak, Odtü, Hacettepe ve Gazi Üniversitesi işbirliğinde yürütülmekte. Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gökevi şuan Ankara’nın en büyük bilim merkezi olma özelliği taşıyor. Bu yüzden Polatlı’yı tercih ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Cümlelerine yer verdi.  Haber Merkezi

 

CEVAPLA