UĞUR’LU MİNİKLERDEN “OKUMAYA BAŞLADIM” KUTLAMASI

0
552

UĞUR’LU MİNİKLERDEN “OKUMAYA BAŞLADIM” KUTLAMASI

Polatlı Özel Uğur İlkokulu 1.Sınıf öğrencileri, okuma ve yazmaya başlamalarını, pasta keserek kutladılar.

UĞUR MİNİKLERİ ARTIK OKUYOR

1.Sınıf Öğretmeni Ayşe Arıkan, öğrenciler ve öğrenci velilerinin katıldığı programda çocukların sevinci gözlerinden okundu. Burada bir konuşma yapan sınıf öğretmeni Tülin Arıkan, öğrencilerinin okuma yazma öğrenmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek “Bugün bu minik yavrularımızın okuma yazma öğrenmelerinin mutluluğunu paylaşıyoruz. Kendilerine hayatın her alanında lazım olacak bu eğitime siz velilerinde destek vermenizi bekliyoruz. Onlara basit okunaklı basit yazıları sormanız, okuma bilinçlerini geliştirecektir. Bu yaşlarda zaten çok meraklı olurlar. Biz de okulumuzda verdiğimiz derslerle onların gelişimine katkı sağlayacağız.” Şeklinde konuştu.

Eğitimin temelinde okumanın yattığını belirten Polatlı Özel Uğur Okulları Kurucusu Mezaim Kiraz ise, 1.sınıf öğrencilerini bu başarılarından ötürü kutladı. Okumaya başlamanın, eğitimde bir mihenk taşı olduğunu vurgulayan Kiraz “Şüphesiz eğitimin ilk başlangıcı öğrencinin okuma yazmayı öğrenmesidir. Bugün burada minik yavrularımızın okuma yazma öğrenmelerini kutluyoruz. Onlara bugünden sonraki eğitim yaşantılarında başarılar diliyorum. Biz Uğur okulları olarak eğitimin şansla değil çalışmayla olacağını vurguluyoruz. Kurumumuzun eğitimdeki başarısının altında büyük bir deneyim ve tecrube yatıyor. Geleceğin birincilerini hazırlamak için temelden başlamamız şart. Bu yavrularımızın da ileride çok büyük başarıların altına imza atacağından eminim.” Dedi.

Konuşmaların ardından, öğrencilerin okuma yazma öğrenmeleri onuruna pasta kesimi yapıldı. Sonrasında, okul kurucusu Mezaim Kiraz tarafından öğrencilere takdim edilmek üzere çeşitli hediyeler verildi. Haber Merkezi

CEVAPLA