Türkiye Bilardosunda Polatlı Adı “Polatlı Belediyespor”

0
646

Türkiye Bilardosunda Polatlı Adı “Polatlı Belediyespor”

Polatlı Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren Polatlı Belediyespor Bilardo Takımı, 7-10 Aralık tarihlerinde Düzce’de yapılan Türkiye Bilardo Federasyonu (TBF) 1.Lig yükselme müsabakalarına katıldı ve geçen hafta sonu Polatlı’ya döndü.

“Düzce’de 7-10 Aralık tarihlerinde yapılan Türkiye Bilardo Federasyonu (TBF) 1.Lig yükselme müsabakalarında Ankara’nın adı  Polatlı Belediyespor Bilardo Takımı ile anıldı”

Türkiye Bilardo Federasyonu (TBF) 1.Lig yükselme grubu maçları 7-10 Aralık tarihlerinde Düzce’de yapıldı.Bu etkinliğe Türkiye’nin tüm bölge ve illerinden 21 takım katıldı.

İşte 2016 yılı 1. Lige terfi müsabakalarına katılan takımlar:A grubu: Karşıyaka SK., Kazımıye SK. (BOLU), Polatlı Belediye SK.,B grubu: Erek Spor Kulübü, Altınçam Bilardo İSK, Hemşin Spor Kulübü,C grubu: Yalova GHSK, Geyve SK. , Düzce Sis Y.K.Y. GSK.,D grubu: Uşak GHSK, Giresun GHSK, Yeşilyenice SK.,E grubu: Zonguldak Belediye SK., Çekmece GHSK, Düzce Ayyıldız SK.,F grubu: Bulancak Spor Kulübü, Bayburt GHSK, Erbaa SK.,G grubu: Yenimahalle GSK, Düzce GHSK, Bolu Gençlik GHSK.

Dört gün süren mücadele sonunda Polatlı Belediyespor Bilardo Takımının güçlü ismi Karşıyaka SK., ve Tokat Erbaa SK. 1.Lige çıkan isimler oldu.

Kulüp Başkanı  Gökçe” Polatlı Belediyespor olarak bu sezon tüm dallarda çok başarılı bir performans sergiliyoruz.”

Polatlı Belediyespor Kulüp Başkanı Birol Gökçe; “Belediyespor Bilardo takımımız yaklaşık bir yıl önce kuruldu.Şu anda 25 lisanslı sporcusu var.Takımımız Türkiye’de ilçe düzeyinde  kurulan ilk takımlardan biri.Biz Polatlılı gençlerimize sporun tüm dallarında ulaşmayı ve lisanslı sporcular yetiştirip elbirliği ile Polatlı adını Türkiye’ye olumlu başarılarla duyurmayı hedefliyoruz.

Polatlı Belediyespor olarak bu sezon tüm dallarda çok başarılı bir performans sergiliyoruz.Bu yıl başında kurduğumuz  Bilardo takımımızla da gurur duyuyoruz. Düzce’de yapılan Türkiye Bilardo federasyonu 1. Lige yükselme grubu maçlarında Polatlı’yı Polatlı Belediyespor olarak en iyi şekilde temsil ettiler. Takımımız hocasıyla, oyuncuları ile ve giymiş oldukları Polatlı Belediyespor formalarının hakkını verdiler ve orada bizi en iyi şekilde  temsil ettiler.

Takımımız,Türkiye’nin her yerinden gelen  21 takım arasında,tüm  sporcuları, yöneticileri ve seyirciler önünde sergiledikleri centilmence mücadele, oyun disiplini ve performansı ile göz doldurmuş,takdir toplamış ve bizleri böyle bir turnuvaya ilk kez katılmalarına rağmen ortaya koydukları mücadele ile bizi en güzel şekilde temsil etmişlerdir. Bizlere bu olanakları sağlayan sporu seven Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya kulübüm,yönetimim ve sporcularım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Işık,”Biz hedefimize ulaştık”

Polatlı Belediyespor Bilardo Takım Antrenörü Mehmet Işık,”Takımımız Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenen  7-10 Aralık tarihlerinde Düzce’de yapılan TBF. 1.Lig yükselme müsabakalarına katıldı. Oraya ülkenin her yerinden toplam 21 takım katıldı. Biz Ankara’dan Türkiye’nin başkentinden katılan tek takım olarak mücadele ettik.Statüye göre bu müsabakalarda en başarılı olan ilk 2 takım 1.Lige çıkabiliyordu. Bu etkinliğe Polatlı Belediyespor yönetim kurul üyemiz ve sporcumuz Murat Külat, ben antrenör ve sporcu olarak, Mehmet Işık, Yasin Nişli, Tayfun Kurt, Gümrah Karadere ve  Ufuk Koyuncu olmak üzere altı sporcu ile katıldık.

Düzce’de yapılan TBF. 1.Lig yükselme müsabakalarında ilk tur maçlarında Bolu ilinden Kazımiye takımı ile karşılaştık.Sahaya Murat Külat, Tayfun Kurt, Gümrah Karadere ve  Ufuk Koyuncu ile çıktık.Dört maçta iki galibiyet ve iki yenilgi elde ettik.İkinci maçımız da  Türkiye çapında çok güçlü sporculara sahip ve hepimizin yakından bildiği köklü bir kulüp olan İzmir Karşıyaka spor kulübü ile karşılaştık.O gün sahaya  ben antrenör ve sporcu olarak, Mehmet Işık, Yasin Nişli,ve ilk turda maçlarını kazanan Tayfun Kurt ve Gümrah Karadere ile çıktık.  O kulüple oynadığımız dört maçı da kaybederek elendik. Hedefimiz öncelikle Polatlımızı Türkiye düzeyinde bir platformda temsil etmek, sporcuların maç tecrübelerinin arttırılmasını ve performanslarının yükselmesini sağlamak ve takım ruhunun gelişmesi ile yeni bir motivasyon ortamı yaratmaktı.Bu etkinlikte onu başardık. Bize bu olanakları sağlayan Başta Belediye Başkanımız olmak üzere Polatlı Belediyespor Kulüp başkanımız ve yönetime teşekkür ediyorum.”dedi. Haber Merkezi

CEVAPLA