TURGUT “BASINIMIZ POLATLI İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞERDİR”

0
682

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde yerel basın mensuplarını, çalışan gazetecileri yalnız bırakmayan Özel Polatlı Amerikan Kültür Dil Kursu Çatı Cafe’de basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Özel Polatlı Amerikan Kültür Dil Kursu Fuat TURGUT burada yaptığı konuşmada yerel basının önemine değinerek 10 Ocak çalışan gazeteciler günlerini kutladı.

AMERİKAN KÜLTÜR’DEN BASINA KAHVALTI JESTİ

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde yerel basın mensuplarını, çalışan gazetecileri yalnız bırakmayan Özel Polatlı Amerikan Kültür Dil Kursu Çatı Cafe’de basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Özel Polatlı Amerikan Kültür Dil Kursu Fuat TURGUT yerel basının önemine değinerek kahvaltıda yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

“Tüm kamuyu aydınlatma, bilgilendirme ve haberdar etme görevi içinde olan gazetecilerin gününü kutlamaktan mutluluk duymaktayız. Polatlı Amerikan Kültür Eğitim Kurumları olarak öncelikle yabancı diller(İngilizce- Almanca- Aile Birleşimi- Fransızca- Arapça- Rusça- Çince) eğitimlerimize 4 yıldır devam etmekte iken Matematik, Türkçe, Drama, TEOG Hazırlık, YGS ve LYS Hazırlık Yayınları ile KPSS Kurslarımızı da bünyemize katmış bulunmaktayız. Çok küçük yaştan itibaren erken yaş çocuk İngilizcesi programlarımızla birlikte ilkokullu, liseli, üniversiteli gençlerle yetişkinlere yönelik çok geniş bir yelpazede eğitimlerimizi devam ettiriyoruz. Ayrıca tüm dillerde yeminli tecrübe hizmetleri de sunmaktayız. Biliyoruz ki bir birey için en önemli şey öğrenme ve kazanımdır. Bu açıdan siz basın mensubu arkadaşlarla da aslında birer meslektaş sayılırız. Sizler de eğitimciler gibi toplumu bilgilendirme ve gerekli kazanımları haberdar etme yoluyla öğretme görevi üstlenmiş durumdasınız. Eğitimin kaçınılmaz unsurlarından olan bilgi edinme 21. Yüzyılda sizlerinde katkısı olmadan asla gerçekleşemez. Bu nedenle neredeyse yaşam boyu öğrenmenin temel taşını oluşturan siz gazetecilerle biz eğitimcilerin mutlak surette daha yakın ilişkiler içinde olması gerekir. Polatlı’ya geldiğimiz ilk günden itibaren eğitimlerimizi vatandaşlara duyurabilmemiz noktasında bizlere desteklerini esirgemeyen siz gazeteci arkadaşlarımıza minnetlerimizi sunmaktayız. Sizler vermiş olduğumuz eğitimleri Polatlı’ya duyurarak onların da ihtiyaç duydukları hizmetleri almaları yolunda destekte bulunmuş oluyorsunuz. Böylelikle Polatlı insanı daha çok şey öğreniyor ve vizyonunu geliştiriyor. Sizlere teşekkürlerimizi, ayrıca kurumumuzun geliştirmiş olduğu, 48 günde İngilizce kursumuzu hediye ederek taçlandırmak isteriz. Bundan böyle eğitimlerimiz ile Polatlı basını çalışanları için de seferber olmakta kararlıyız. Bu programımız yetişkinler ve çocuklar için yani daha çok zaman sıkıntısı çekenler için hazırlanmıştır. Kalıplarla günlük iletişim kurmanızı sağlayacak bir programdır. İnşallah bu hediyemiz ile siz basın çalışanları da yabancı dilinizi geliştirme fırsatı bulmuş olursunuz. Bu programımızı ayrıca tüm diğer işadamlarımıza, yöneticilerimize, memurlarımıza da tavsiye ediyoruz. Kahvaltılı kutlamamıza katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” Dedi.

POGADER Başkanı Tevfik Emre EFE ise 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde yerel basın mensuplarını, çalışan gazetecileri yalnız bırakmayan Özel Polatlı Amerikan Kültür Dil Kursuna ve yerel basın mensupları adına Dil Kursu Müdürü Fuat TURGUT’a teşekkür etti. Hatırlanmanın güzel ve değerli bir tarafının da bu şekilde bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunulmak olduğunun altını çizen EFE basın mensuplarına yönelik Özel Polatlı Amerikan Kültür Dil Kursunun jestine teşekkür etti. Haber: Ali Rıza OVACIK

CEVAPLA