TUNÇER, OKUL MÜDÜRLERİNİ UYARDI

0
78

2018 yılı Ocak ayı Okul Müdürleri Toplantısı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında, yapıldı. Burada bir konuşma yapan Kaymakam Tunçer, “Okullarda her türlü konuda, oluşan veya gerçekleşmesi muhtemel olaylarda hızlıca ve hiyerarşik düzene uygun olarak bilgi paylaşımı yapılmalı. Okulların birinci derece sorumlusu sizlersiniz. Duyduğunuz basit gibi görünen bir olayı dahi en hızlı şekilde üstünüze bildirin.”dedi.

OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Ocak ayı müdürler toplantısının ilki önceki gün gerçekleştirildi. Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, Jandarma Komutanı Binbaşı Aydın Bacak, Okul Müdürleri ve Krize Müdahale Ekibi yer aldı. Oturumun açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç şu ifadelere yer verdi: “Eğitim öğretim yılının ilk yarısının sonlarına yaklaşırken okullarda yaşanan veya yaşanması muhtemel olan olayların önüne geçmek için bu toplantıyı yapıyoruz. Bugün Sayın Kaymakamımız, Sayın Emniyet Müdürümüz ve Sayın Jandarma Komutanımız ile gerek yapılan çalışmalar, gerek alınması gereken tedbirler hakkında paylaşımlarda bulunmak üzere buradayız. Katılımlarından dolayı başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere, Emniyet Müdürümüze, Jandarma Komutanımıza, siz değerli yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

TUNÇER, “OKULLARINIZIN HER ALANINDA BULUNUN”

Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ise konuşmasında, “Okullarda her türlü konuda, oluşan veya gerçekleşmesi muhtemel olaylarda hızlıca ve hiyerarşik düzene uygun olarak bilgi paylaşımı yapılmalı. Okulların birinci derece sorumlusu sizlersiniz. Duyduğunuz basit gibi görünen bir olayı dahi en hızlı şekilde üstünüze bildirin. Eşgüdüm ve koordinasyon açısından en önemli adım vaktinde ve doğru yapılan hamlelerdir. Alınması gereken tedbirleri zamanında ve doğru bir şekilde alırsanız problem oluşma ihtimalini en aza indirirsiniz Okullarınızın her alanında bulunun. Kantin, salonlar, derslikler, tuvaletler, okulunuzun bahçesi her yer sizin kontrolünüzün altında olmalı. Sorunların size gelmesini beklemek yerine, sizler dolaşın, araştırın, sorun tespitinde bulunun ve çözümler getirin. Okullarda çalışan gerek kadrolu gerek toplum yararına çalışan personelin hepsinin takibini sıkı yapın. Krize Müdahale Ekibi ile iletişimde olmanız her an sizlere fayda sağlar. Her konuda çokça gayret gösterdiğinizi elbette biliyoruz ama sizlerden biraz daha özveri, fedakârlık istiyoruz. Biz de her türlü konuda yanınızdayız.” dedi.

YILDIRIM, “BİLGİ AKIŞI ÇOK ÖNEMLİ”

İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, kurumlar arası bilgi akışının çok önemli olduğunu vurgularken aynı zamanda uyuşturucu ile mücadelenin de hız kesmeden devam ettiğini dile getirdi. “Milli Eğitim çok kutsal bir görev yapıyor. En değerlilerimiz, evlatlarımız sizlere emanet. İnsanların sizlere emanet ettiği çocuklarına, gözünüz gibi baktığınızı, her türlü kötülükten korumaya çalıştığınızı biliyoruz. Bu anlamda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı bilgi akışı ve kurumlar arası paylaşım çok önem taşıyor. Dikkatten kaçan veya önemsizmiş gibi görünen en ufak bir durum, uzmanlara danışmayı gerektirebilir. Bizler okul polisi projesini yürütmeye çalışıyoruz. Aksaklıkları da bize bildirirseniz daha iyiye ulaşma yolunda bizlere yardımcı olursunuz. Uyuşturucu vb. konularda da çok dikkatli olalım, çocuklarımızı, öğrencileri takip edelim. Oldukça ciddi çalışmalarımız olan bu alanda, Kaymakamımızın da dediği gibi operasyonlarda en iyi iki ilçeden biriyiz.” diyerek sözlerine son verdi.

Haber: Ali Rıza OVACIK

 

CEVAPLA