SULTANLAR 27, YALIKAVAK 23

0
446

Türkiye Kadınlar Hentbol 1.Liginde mücadele eden temsilcimiz Polatlı Belediye Spor, kendi saha ve seyircisi önünde karşı karşıya geldiği, Muğla Yalıkavak Spor’un da gözünün yaşına bakmadı. Polatlı Kapalı Spor salonunda Cumartesi günü oynanan karşılaşmayı, baştan sona üstünlükle geçiren Sultanlar, maçtan 27-23 skorla galip ayrıldı. Aldığı sonuçla ekibimiz, “liderlik koltuğunu kimseye vermem” dedi.

SULTANLAR “LİDERLİK KOLTUĞUNU KAPTIRMAM”DEDİ

Grubunda lider olarak ilk yarıyı tamamlayan Sultanlar, ikinci yarının ilk maçında Muğla Yalıkavak Spor’la karşı karşıya geldi. Polatlı Kapalı Spor salonunda oynanan maçta, ekibimiz baştan sona tempolu mücadele ederek, sahadan 27-23’lük skorla galip ayrıldı. Saat 14.00’de başlayan müsabakayı çok sayıda taraftar izledi. Maç sonu elden edilen galibiyetle birlikte, hentbol takımı oyuncuları sevinçlerini taraftarla paylaştı.

“ADIM ADIM SÜPER LİGE”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya Türkiye Hentbol Federasyonu Süper Lig’e, çıkma sözü veren oyuncular ve yönetim kurulu, yollarına çıkan engelleri de bir bir aşarak, ilerlemeye devam ediyor. Maçtan sonra gazetemize açıklamalarda bulunan kulüp başkanı Birol Gökçe, “Maçtan galip geleceğimize inancımız tamdı. Çocuklar iyi bir hazırlık dönemi geçirdiler, lige verilen ara mental eksikliklerimizi de tamamlama imkanımız oldu. Takım olarak iyi bir yola girdik. Şimdiden tünelin ucundaki ışığı görebiliyoruz. Allah’tan bir ziyan gelmezse, Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya verdiğimiz şampiyonluk ve süper lig sözümüzü yerine getireceğiz.”şeklinde konuştu.

GÖKÇE, TARAFTALARA TEŞEKKÜR ETTİ

Gökçe ayrıca, maçta her zaman olduğu gibi takımlarını desteklemeye gelen seyirciler için de bir parantez açarak “Sağ olsun Polatlılı hemşehrilerimiz takımlarını her atmosferde destekliyor. Bu bize ayrı bir güven veriyor. Karşılaştığımız ekipler üzerinde de büyük baskı oluşturuyor. Sonuçta bu maçları kazanmamızda taraftar rolü asla göz ardı edilemez, ben bugün de kapalı spor salonuna gelerek, bize ve kızlarımıza destek olan tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bizi izlemeye ve desteklemeye devam ettikleri sürece, bu takım şehrimizi önemli yerlere taşımaya devam edecek.” Diyerek sözlerine son verdi.

AYHAN HOCA UNUTULMADI

Maç öncesi, geçtiğimiz hafta, geçirdiği ani bir kalp krizi sonucu, aramızdan ayrılan, ilçemizin sevilen beden eğitimi öğretmenlerinden Ayhan Oflaz’da unutulmadı. Karşılaşma öncesi, Polatlı Belediye Spor, hazırlattığı pankartı tribüne astığında duygusal anlar yaşandı. Muğla Yalıkavak’a karşı elde edilen galibiyet, Ayhan Oflaz’a ithaf edildi.

CEVAPLA