ŞİŞECAM’DAN POLATLI’YA DEV BİR YATIRIM DAHA

0
184

Ülkemizin öncü kuruluşlarından Şişecam AŞ. Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasına 130 milyon dolarlık yeni yatırım kararı aldı. Yatırım kararı, Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman tarafından açıklandı. Ülke genelinde büyük yankı uyandıran bu gelişme, Polatlı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ünal tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

POLATLI OSB’DE YATIRIMLAR DEVLEŞİYOR.

Ülkemizin dev kuruluşlarından ŞİŞECAM AŞ., Bilindiği gibi, ilçemize yatırım yapmış ve çok sayıda hemşehrimiz burada iş olanağına kavuşmuştu. Fabrika Polatlı’ya yaklaşık, 130 milyon dolara yeni bir düzcam fırını kuracak.

Polatlı Organize Sanayi Bölgemizdeki 364 000 metrekarelik arsada kurulu olan fabrika böylelikle, ilave üretim hattı kurma kuracak.Trakya Polatlı Cam Sanayi AŞ adıyla faaliyetini yürüten Şişe cam kuruluşuyla ilgili olarak Basına yansıyan demecinde Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, “Şu anda düzcamda üretim kapasitesi açısından Avrupa’nın bir numarasıyız. Rakiplerimizle farkı biraz daha açacağız” sözlerine yer verdi. Yatırımla ilgili olarak Kırman ayrıca şu bilgilere de yer verdi.

“Ankara Polatlı’da 2014 yılında yaklaşık 300 bin ton/yıl kapasiteli bir fırına sahip olan bir düzcam fabrikasını devreye almıştık. Günde 1.000 tonluk üretim kapasitesiyle Türkiye ve yakın coğrafyanın en büyük fırınına sahip olan bu tesiste ikinci fırın yatırımını bir süreden beri değerlendiriyorduk. Zaten bu tesisi kurarken iki fırınla faaliyet gösterecek şekilde planlamıştık. Polatlı’da dünyanın sayılı fırınlarından olan 1.000 ton/günlük düzcam fırınımızın yanına yeni bir fırın yatırımına başlama kararı aldık. Polatlı’daki tesisin kapasitesini büyüteceğiz. Yeni fırının kapasitesi 750 ton/gün olacak. Böylece fabrikanın kapasitesi bir anda 1.750 ton/gün’e kapasiteye çıkmış olacak.

Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, “Şu anda düzcamda üretim kapasitesi açısından Avrupa’nın bir numarasıyız. Rakiplerimizle farkı biraz daha açacağız.

KAPASİTE 1.750 TON/GÜN’E ÇIKACAK

Polatlı’da dünyanın sayılı fırınlarından olan 1.000 ton/günlük düzcam fırınımızın yanına yeni bir fırın yatırımına başlama kararı aldık. Polatlı’daki tesisin kapasitesini büyüteceğiz. Yeni fırının kapasitesi 750 ton/gün olacak. Böylece fabrikanın kapasitesi bir anda 1.750 ton/gün’e kapasiteye çıkmış olacak.

Bugün Şişecam’ın düzcam ürünleri gün ışığından maksimum yararlanmamızı sağlarken, yazın güneş ısısı girişini kontrol ederek, kışın ise ısıyı içeride tutarak, soğutma ve ısıtmada kullanılan enerjiden önemli oranlarda tasarruf sağlamaktadır. Bu kapsamda pazara sunduğumuz ve sunacağımız geniş bir yelpazedeki ürünlerden bahsediyoruz.

Polatlı Organize Sanayi Bölgemizin böylesine önemli yatırımlara ev sahipliği yapıyor olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Yatırım kararının Ülkemize ve Polatlı’mıza hayırlı olmasını diliyoruz.”dedi. Haber Merkezi

 

CEVAPLA