ŞEHİTLİK SU KESİNTİLERİNDEN KURTULACAK

0
800

ŞEHİTLİK SU KESİNTİLERİNDEN KURTULACAK

İlçemiz Şehitlik Mahallesinde her dönem yaşanan su kesintileri ve içme suyu depo sorunu çözüme kavuşuluyor.  Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisinden 10 Bin Metre Küplük su deposu yapımı kararı çıktı.   Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Polatlı’ya 10 Bin Metre Küplük su deposu yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek’in meclis de verdiği müjde ile su deposu yapıldıktan sonra Polatlı’da daha önce yaşanan su kesintilerinin de artık yaşanmayacağını söyledi.

Polatlı’ya 10 Bin Metre Küplük Su Deposu

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Polatlı’ya 10 Bin Metre Küplük su deposu yapılacağı duyuruldu. ASKİ Polatlı’nın resmi internet sayfasından yapılan açıklamaya göre Şehitlik kaşı mevkiinde mevcut içme suyu deposunun yetersiz kalması ve bölgede hızlı bir konutlaşma başladığı gerekçeleri ile 10 bin tonluk yeni su deposunun daha üst mevkide yapılacağı ifade edildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek’in meclis de verdiği müjde ile su deposu yapıldıktan sonra Polatlı’da daha önce yaşanan su kesintilerinin de artık yaşanmayacağı öğrenildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İlyas Kara konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Şuanda Polatlı’mızda en büyük su deposu 1.500 metreküp, yapılacak 10 bin metreküplük su deposuyla birlikte Polatlı’mızın hem nitelikli içme suyunun hem de arıza durumlarında bize yetersiz olan su deposunun güçlendirilerek vatandaşımızın susuz kalmasının önüne geçeceğiz.” dedi. Haber Merkezi

CEVAPLA