ŞEHİT SEHER YAŞAR’DA MEVLİD PROGRAMI DÜZENLENDİ

0
105

Şehit Seher Yaşar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Mevlid Kandili özel programı tertiplendi. Programda İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer tarafından Şehit Seher Yaşar’ın ailesine günün anlam ve önemine ilişkin hediye taktim edildi. Programa İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Eşi Aysel Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, Şehit Seher Yaşar’ın annesi Dilek ve babası Veysel Yaşar Ak Parti Belediye meclis üyesi İlyas Kara ve çok sayıda davetli katıldı.

PROGRAM, BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Mevlid kandili programları kapsamında Şehit Seher Yaşar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan program büyük ilgi gördü. Programda İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer tarafından Şehit Seher Yaşar’ın ailesine günün anlam ve önemine ilişkin hediye taktim edildi. Programa İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Eşi Aysel Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, Şehit Seher Yaşar’ın annesi Dilek ve babası Veysel Yaşar Ak Parti Belediye meclis üyesi İlyas Kara ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşının okumasının ardından İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri Mevlid Kandilin anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Müftü Cihangeri “ bugün vesile ile iki cihan serveri efendimizin dünyaya teşriflerinin hatırasını yad etmek üzere, onu anmaktan anlamaya bir yol kurup hayatımızın evlerini onunla inşa etmenin gayret ve niyeti ile tertiplenen bu programda emeği geçenlerden Allah razı olsun. Efendimiz bir gün sahabeleri ile sohbet ederken kendisinden zaman zaman bahsederdi. Böyle bir zamanda şöyle demiştir ben dedem İbrahim duası kardeşim İsa’nın müjdesi Annemin de rüyasıyım demiştir. Zira İbrahim A.S Oğlu İsmail’i A.S birlikte kabeyi inşa edip bitirdikten sonra kenara çekilip son halini serdettikten sonra şöyle dua etmiştir “Ya rabbi soyumuz içinden onlara senin ayetlerini okuyacak kitabi ve hikmeti öğretecek onları temizleyecek bir elçi çıkar. Çünkü yalnız sensin kudret ve hikmet sahibi. Bu çok derinden yapılan bir duaydı. Bizlerde İbrahim As. Bu duasına her daim kendi neslimizin çocuklarımızın hakka hizmet eden hak yolunda olan nesli için dua etmemiz gerektiğini öğretiyor. Efendimizden alacağımız konuların başında güzel ahlak gelmektedir. Eğer bu değerleri aramızda yayalaştırmazsak bu değerlerle nefsimi temizlemek kıldığımız namaz oruç ve yapılan hayırların hayatımıza çok fazla katkısı olmayacaktır. Bütün ibadetlerin hepsi birere atölye gibi düşünün. O atölyede işte bu ahlaki değerler üretilir. O fabrikalar bu değerleri üretmiyor yanlışlardan alıkoymuyorsa fabrikanın defolu mal üretmesinden çok farklı bir şey değildir. Kuran ayetlerini incelediğimizde kuranın yüzde 85’i ahlaktır. Mevlam hepimizi bu güzel değerleri yaşayan yaşatan savunan nesiller yetiştiren kesimlerden eylesin. Efendimizden şefaat diliyoruz , rabbimize ona sığınıyoruz. Bizi ondan ayırma onu çok seviyoruz. Hepimizin kandili mübarek olsun” dedi. Konuşmaların ardından Şehit Seher Yaşar Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan şiir ve ilahiler seslendirildi. , Programın sonunda ise Okul yönetimi tarafından hazırlanan Kandil özel hediyesi Şehidimizin ailesine Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ve eşi Aysel Tunçer tarafından taktim edildi.

Haber: Ali Rıza OVACIK

CEVAPLA