SAHİPSİZ ŞEHİR POLATLI

2
25779

SAHİPSİZ ŞEHİR POLATLI

Evet… Bir sahipsizlik örneği daha tüm gerçekleri ile karşımızda duruyor.

POLATLI’nın sahipsizliğinden bahsediyorum.

Neden mi?

Her seçim döneminde siyasilerin kedilerine adeta bir oy deposu olarak gördüğü POLATLI

***

Ankara’nın en büyük ana kent ilçesi POLATLI.

Geçmişte olduğu gibi…

Yine sahipsiz, yine tek başına kaderine terk edilen, Garip bırakılan POLATLI

Başbakanın Ankara’da Askeri Birliklerin gideceği yer olan POLATLI

Şimdi ne oldu da Ankara kulisleri Askeri birlikler için harekete geçti??

“Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz yaptığı açıklamada “En çok şehit veren illerden birisi Çankırı” demiş. Süreci iyi takip etmiş, memleketine her alanda katkı sağlayacak POLATLI’nın hayalini kurduğu işi Ankara kulislerinde lehine çözmüş. Tebrikler…

Peki sormazlar mı hiç ? POLATLI’ya niye Şehitler Diyarı POLATLI diyorlar diye ??

Anlaşılan o ki bizim POLATLI sınırları dışına çıktığımızda maalesef üzülerek ifade ediyorum ki hiçbir nüfusumuz yokmuş…

***

Etimesgut’taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı ile Mamak’taki General Eşref Akıncı Kışlası’nda bulunan zırhlı araçların sevkiyatları Pazartesi günü itibariyle başladı.

Sevkiyat kapsamında, Etimesgut’tan 4 tank ve 4 zırhlı personel taşıyıcısının yüklü olduğu 6 tır Şereflikoçhisar’a, Mamak’ta 4 tank ve 4 zırhlı personel taşıyıcısının yüklü olduğu 4 tır ise Çankırı’ya ulaştı, halk tarafından çiçeklerle karşılandı.

Hani Başbakan Binali YILDIRIM adres olarak POLATLI demişti ya! Biz ne yaptık, kaç kişi bir araya gelip de “Hadi birlik olalım bir heyet oluşturalım. Ankara yollarını aşındıralım” dedik. Sadece Ticaret Borsası Başkanı Yahya TOPLU yine yerel bir gazetenin haberi ile ilk çağrıda bulunan isim oldu. TOPLU “Polatlı için Askeri birliklerin gelmesi için bir heyet oluşturalım” diye gazete haberleri sonrası ilk açıklamayı yapan isim oldu.

Devamında da yerel basının gündeme de konuyu tutması ayağa kadar gidilip alınan özel açıklamalar bu işte sadece dolgu malzemesi oldu.

Askeri birlikler yola çıktığında biz daha yeni Kaymakamlıkta bir araya geldik, “Ne yapabiliriz” derken Zırhlı birlikler taşınırken, biz yeni toplanabildik.

Komşularımız çok hızlı çıktı Şereflikoçhisar, Çankırı’da harekete geçti. Ankara’da Başbakan’ın açıklamasına rağmen kendi memleketleri seçildikleri Milletvekili oldukları topraklara hizmet etmek için devreye girenler galip çıktı.

Polatlı’nın işi (Hayali) ise hiç başlamadan son buldu.

Çünkü…

Biz inanmadık, biz Askeri birlikler POLATLI’ya gelecek dediğimizde birileri POLATLI kaldırmaz, ev kiraları yükselecek, Mütahhitler’e güç yetmez, istemeyiz, biz böyle iyiyiz” dediler.

İşin diğer tarafında ise Birde bizi oy deposu olarak görenlerden alamadığımız Milletvekillimiz yoktu??

Bir gayret yok!

Bu konu ile ilgili bir açıklama da yapmadılar.

Bunlar olup biterken ilçedeki siyasiler, İktidar partisi, Belediyesi, Kaymakamlığı, Ankara’da oturan Polatlı sevdalılarının, Polatlı’nın yetiştirip de bir yerlere getirdiği nüfuslu isimlerin Haberleri de mi yok tu?

Biz içerde kısır tartışmalar yaşarken, adamlar bize Başbakan tarafından altın tepsi ile sunulan Askeri birlikleri önümüzden çekip aldılar, bile…

***

NEYSE ŞİMDİ !!!

Polatlı’ya 15 Temmuz Darbe girişiminde hainlere geçit vermeyen yeniden Sakarya Zaferi ruhuyla milli iradeyi ortaya koyan, kahraman evlatları şehit kanlarıyla sulanmış bu kutsal topraklarında barındıran POLATLI’mıza sahip çıkma zamanı.

15 Temmuz teşekkürünü bizlere layık gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan.

Bu işi çözerse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çözer.

Şehitler diyarı POLATLI’ya sahip çıkın, 15 Temmuz Teşekkürü ettiğiniz POLATLI’nın talebini geri çevirmeyin. Füze rampalarının önüne geçen, Füze rampalarının taşındığı askeri araçların lastiklerini patlatan, Önüne halkın kamyonlarıyla, Belediye araçlarıyla, şahsi özel otomobilleri ile geçen, vücudunu mermiler karşısında siper eden bu aziz milletin milli ruhunu ortaya koyduğu POLATLI halkının isteğini ve sesini duyun.

Sayın Cumhurbaşkanım sizde artık POLATLI’yı kurtarın.”

13 Eylül 1683 günü Viyana’da başlayan çekilme sonrası, 238 sene sonra Sakarya Savaşı ile POLATLI’da durdurulmuş, Sakarya Zaferinin kazanıldığı, Ankara’nın özgürlüğünün tüm Dünya’ya ilan edildiği, Ülkenin bağımsızlığının kazanıldığı, dökülen şehit kanlarıyla sulanmış, kutsal toprakları içinde barındıran POLATLI’nın bu isteği Ankara’da göz ardı edilmemelidir.

2 YORUMLAR

  1. Çünkü zamanında Ankara’ya günde 5 sefer yapıp hatta bazen gelemeyip kapıları aşındıran Polatlının istediğini koparıp alan bir Başkan yerine, halkın içinden çıkmayan düğün dernekleri , sünnetleri boş geçmeyen gönlünde herkese yer olan bir Başkan var. Ne yapalım buna da şükür demekten başka bir şey gelmiyor elimizden…

  2. polatlıya bişey gelecek dedimi fırsatcılar hemen kirayı yükseltir daha ortada fol yok yumarta yok bazı cahiller kasası doymuş ama gözü doymamış insanların yüzünden kimse istemedi işin doğrusu bu bencede böyle daha makbul oldu

CEVAPLA