“RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN”

0
458

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında vatandaşların ve İslam aleminin bayramını kutlayan Başkan Yıldızkaya, bu nadide günlerin toplumda birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olduğunu hatırlattı.

YILDIZKAYA “BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN”

Ramazan Bayramı kutlamasında önemli mesajlar veren Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, şu ifadelere yer verdi.

“Bir ay boyunca sabrın ve şükrün manevi kılavuzluğuyla idrak ettiğimiz, dua ve ibadetlerle geçirdiğimiz Mübarek Ramazan ayını geride bırakıp, bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ramazan bayramı orucun mükâfatı, dayanışma ve yardımlaşma hissiyatının, hatır sorma ve gönül alma hasletlerinin emsalsiz bir kaynağıdır. Bayramlaşmada sadece bedenler sarılmayacak, sadece eller tutuşmayacak; aynı zamanda kırılan kalpler onarılacak, incinen birlik ve beraberlik duyguları sağlamlaştırılacak, küsler barışacak, dargınlar kucaklaşacak, geleceğimizin teminatı çocuklarımız sevindirilecek, büyükler hürmetle ziyaret edilecek, Şefkat ve merhamet kâinatı kaplayacaktır.

Geride kalan bir aylık manevi arınmadan sonra ulaştığımız bayramda; dostlukların daha da kuvvetlenmesine iftiharla şahit olup tanışmanın, paylaşmanın heyecanını hep birlikte yaşayacağımızdan asla şüphe duymuyorum. Ecdadımızdan bugünlere olgunlaşarak ulaştığı gibi; bayramda büyükler hürmetle hatırlanacak, küçükler sevgiyle karşılanacak, ikramlarla ve karşılıklı güzel dileklerle sevgi bağları daha da güçlenecektir. Öpülen her el, okşanan her yanak, bir araya gelen her kalp, çözülen her ihtilaf karşımızda tüm heybetiyle duran sorunları aşmamızda bize çok değerli katkılar sağlayacaktır.

Bir ay boyunca Allah’ın rahmetini ve mağfiretini kazanmak için sabırla ve huşuyla oruç ibadetini yapan milletimiz, bu bayram günlerinde aynı kararlılığı bu defa da sahip olduğu sevgi ve bağlılığın karşılıklı gösterilmesi konusunda ortaya koyacaktır. Sofrasını paylaşan, ekmeğini ikram eden, aynı tarihten gelen, aynı ideallere odaklanmış, hevesleri, sevinçleri, hüzünleri bir olmuş büyük Türk Milletinin fertleri; kıymetli Polatlı halkı, gönül kapılarını birbirine açarak bütünleşmiş, tüm Türkiye’ye örnek olan birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bir kez daha göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz vatandaşlarımın ve Türk-İslam âleminin Mübarek Ramazan Bayramı’nı en samimi duygularla kutluyorum.” Dedi.

Haber: Ali Rıza OVACIK

CEVAPLA