PTO’DAN İŞVEREN VE İŞ ARAYAN BULUŞMASI

0
674

PTO’DAN İŞVEREN VE İŞ ARAYAN BULUŞMASI

Polatlı Ticaret Odası ile Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği UMEM Beceri-10 projesi kapsamında Servis Elamanı (Garsonluk) kursunun 1. Etabı olan teorik eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler, 2. Etap olan uygulamalı eğitime geçmeye hak kazandılar.

UMEM Beceri-10 projesi

İşbaşı eğitimlerine başlamak üzere Polatlı Ticaret Odası’nda firma yetkilileri ile kursiyerler arasında buluşma gerçekleştirildi. Polatlı Ticaret Odası proje biriminde bir araya gelen işverenlerin ile iş arayanların karşılıklı tanışmaları sonucunda kursiyerin iş başı eğitim yapacakları yerler belli oldu.

Teorik eğitimleri gibi uygulamalı eğitimi de başarıyla tamamlamaları durumunda kursiyerler hem Çalışma Bakanlığı onaylı belge almaya hak kazanacak hem de meslek sahibi olacaklar. Uygulamanın 2. Aşamasına başarıyla geçebilen kursiyerlerin memnuniyetleri gözlerinden okunurken kursiyerler meslek sahibi olmanın mutluluğunu dile getirdiler. UMEM Beceri-10 projesi kapsamında kursiyerler iş başı eğitimleri süresince İŞKUR tarafından günlük 50 TL kazanırken sağlık ve iş kazası sigortaları İŞKUR tarafından ödenecektir. Bu proje sayesinde Polatlı Ticaret Odasına üye firmalar belgeli personel kazanırken kursiyerler de meslek sahibi oluyor. İşvereninde çalışanında kazandığı proje sayesinde Polatlı kalkınmaya devam ediyor. Haber Merkezi

CEVAPLA