PROF.DR. CELAL TÜRER ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

0
83

Gazi Üniversitesi Polatlı İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal TÜRER öğrencilerle bir araya geldi. Dekan TÜRER, ilk olarak 13 Aralık 2017 Çarşamba günü, Polatlı TOBB Fen Lisesi’nde öğrenim gören ve pansiyonda yatılı kalan erkek öğrencilerle akşam bir araya geldi. Türer, insanın asli özellikleri, insanı insan yapan değerlerin neler olduğu, insanın fiziki vasıfları ile diğer özelliklerini anlattı.

TÜRER, İNSANIN ASLİ ÖZELLİKLERİNİ ANLATTI

Gazi Üniversitesi Polatlı İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal TÜRER, Çarşamba günü Polatlı TOBB Fen Lisesi’nde öğrenim gören ve pansiyonda yatılı kalan erkek öğrencilerle akşam bir araya geldi. Prof. Dr. TÜRER, öğrencilere hitaben yaptığı sohbette; insanın asli özellikleri, insanı insan yapan değerlerin neler olduğu, insanın fiziki vasıfları ile diğer özellikleri üzerinde durdu. İlk çağlardan bugüne insanlığın yaşam serüvenini örneklerle açıklayan TÜRER, insanın gelişmiş ülkelerde yetiştirilme amaçlarını örneklerle anlatarak, “Bizim de gençlerimizden beklediğimiz planlayan, tasarlayan insanlar olmayı amaç hedef haline getiren olmalarıdır.” Dedi. Araç hedefe sahip olmanın ikinci sırada istenen özellikte bir insan podeli olduğunu ifade eden TÜRER, “Bu tür insanlar uygulayıcıdır. Üçüncü insan tipini gelişmiş ülkeler pek dikkate almaz ve onları kendi içinden bulup işlerde kullanmaz. Bunun yerine diğer ülkelerden insan göçü alarak onları bu tür ara işlerde insan gücü olarak çalıştırırlar.” Diye konuştu.

Prof.Dr. Celal TÜRER, 14 Aralık 2017 Perşembe günü ise Şehit Seher Yaşar Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde bulunan lise öğrencilerle bir araya gelerek, onlarla okulun konferans salonunda sohbet etti. Üniversite-Okul işbirliğini güçlendirmeyi amaç edinen bu tür etkinlikler, ilerleyen günlerde akademisyenlerin katılımı ile öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik olarak devam edecek.

Haber Merkezi

CEVAPLA