POLATLI’NIN FUAR BAŞARISI

0
1657

POLATLI’NIN FUAR BAŞARISI

Yılların özlemini çektiğimiz Polatlı Tarım Fuarı, Tarım Ekipmanları Gıda Hayvancılık Fuarı 1-4 Haziran tarihleri arasında ilçe tarihinde bir ilk oldu. Hani biz söz vardır ya “Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz” diye, işte bu sözden yola çıkarak ilçede tarım fuarına herkes katkı sağlamak için adeta seferber oldu. Bana kalırsa Polatlı bu fuar ile kabuğunu kırmış, kendi gücü ve birlikteliği ile neler yapabileceğini bir defa daha kanıtlamıştır. Elbette ilk fuar olması dolayısı ile bazı ufak tefek aksaklıklar göz önüne çıkacaktır. Ama işi top yekun geneline baktığımızda bu ilçe için büyük bir başarı örneğidir. Polatlı kendi kendine yetebilecek seviyede fuarını tamamlamıştır. Fuarın ilk günkü açılışında oradaydık, sıcak insanlarımızı etkilese de katılım Polatlı içinde kendine yetecek seviyede oldukça iyiydi. Bizlerde bu tarihi anı gazeteci olarak takip etmenin gururunu yaşadık diyebilirim. Polatlı bana kalırsa fuar noktasında ilk sınavını başarıyla vermenin haklı gururunu yaşamıştır.  Elbette önümüzdeki yıllarda bu tarım fuarımız daha kapsamlı ve daha geniş bir yelpazeye hükmedecek seviyede olacaktır. Bu yıl gelen çok sayıda firma fuardan olumlu sonuçlar almış, satışlar yapmış ve bir daha yıl yine geleceklerini ifade etmişlerdir. Polatlı tarımın buğdayın başkenti diyoruz, ilçede tarım fuarının bu zamana kadar olmaması ise büyük bir eksikliğimizdi. Bence yıllar öncesinden bu fuarların süre gelmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Tarımın başkenti ilçemizde tarım fuarlarının çoğalarak, artarak devam etmesini temenni ediyoruz. İlçede başta üreticiler olmak üzere fuara katılan çok sayıda vatandaşımız bu ilki yaşadıklarından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ve devam etmesini istediler. Bizim düşüncelerimiz de vatandaşlarımızla aynı noktada örtüşüyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha büyük ve geniş alanlarda daha fazla katılımlarla bu tür tarım fuarlarının geleneksel hale getirilmesi her yıl tekrarlanmasıdır.

Fuarına sahip çıkan Polatlı’mızın bu tür tanıtım ve reklamlara büyük ihtiyacı var. Burada öncülük yapan Polatlı Ticaret Odasına, Polatlı belediyesine ayrıca firmalara destek sağlayanlara ilçe adına teşekkür etmeyi bir borç sayarım. Şunu da ifade etmeliyim ki Fuar faaliyetleri içerisinde Ticaret Borsasının da yer almasını gönülden arzu ederdim. Çünkü Borsamız ülke genelinde hatırı sayılır, önemli bir borsadır. İlçede faaliyet gösteren Ticaret Borsasının da Polatlı Tarım Fuarında davetiye üzerinde logosunun olması gerekirdi diye düşünmeden edemiyorum.

Organizasyonda nasıl bir yöntem izlendi şuan için bilemiyoruz ama borsanın da buna dahil edilmesi gerektiği aşikardır. Ayrıca Açılışa katılanlar ve fuarda firma olarak yer alanlar dört gün boyunca Polatlı tarım fuarından memnun ayrıldılar. Önemli olanda zaten burada firma ve katılımcıların memnuniyetiydi. İlk deneyimde bunu başaran Polatlı ümit ediyoruz ki bir daha ki yıllarda daha kapsamlı ve daha geniş tarım fuarlarıyla adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Ben buradan emeği geçenlere tekrar ayrıca tebrik ediyorum, devamının gelmesini temenni ediyoruz.

CEVAPLA