POLATLI’DA YILDIZDOĞAN’DAN MUHTEŞEM KONSER

0
1294

POLATLI’DA YILDIZDOĞAN’DAN MUHTEŞEM KONSER

Ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, Polatlı’da  muhteşem konser verdi. Sakarya Zaferini 95. Yıldönümü Kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen  programda binlerce Polatlılı Mustafa Yıldızdoğan’ın seslendirdiği türkülerle coştu. Program finalinde  ’Türkiyem’  türküsünü seslendiren Yıldızdoğan’a binlerce Polatlılı eşlik etti.

POLATLI’DA YILDIZDOĞAN RÜZGÂRI ESTİ

Geniş katılımın gözlendiği Konserde hemşerilerine seslenen Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya,   250 yıllık gerilemenin Sakarya Zaferiyle ilerlemeye döndüğünü, 95 yıl önce vatanı düşmandan temizleyen ecdadın torunları Polatlı halkının 15 Temmuzda verdiği mücadeleyle ikinci Sakarya Zaferini kazandığını dile getirdi.

‘Devleti Ebed Müddet’ için geçmişten günümüze ağır bedeller ödendiğini belirten Yıldızkaya, ‘’Cennet vatanımız Anadolu toprakları binlerce yıldır üzerinde hesapların ve planların yapıldığı zorlu bir coğrafyadır. Ve bunun için de Anadolu’da tutunmak zordur.    Türk milleti Anadolu’da birlik ve beraberliğiyle yüksek ahlak, din ve devlet anlayışı ile Anadolu’yu Türkiye yapmıştır. İnşallah Anadolu bundan sonra da ebedi Türk yurdu olarak kalmaya devam edecektir.’’ dedi.

-SAKARYA RUHU MİLLETİN SİNESİNDE DİP DİRİ-

Başkan Yıldızkaya‘’15 Temmuz’da Devletimizin ve milletimizin maruz kaldığı sinsi ihanet şebekesi ve işgal girişimi dün olduğu gibi bugünde, 95 yıl önce olduğu gibi bugün de yine Sakarya Ruhu ile milletimizin azim ve kararlılığıyla engellenmiştir. O gece Sakarya Ruhunu Türk Milletinin sinesinde dip diri olduğu, Polatlı’nı halen geçilemez olduğu dost düşman herkese ispatlanmıştır. Buradan bütün hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum.’’ İfadelerini kullandı.

-DARBE HAİNLİKTİR-

Mustafa Yıldızdoğan ise Başkan Yıldızkaya ile Ülkü Ocakları başkanlığından  günümüze dostluğunun olduğunu   ifade etti.  15 Temmuz Darbe girişiminin bir daha yaşanmamasını dileyen Yıldızdoğan,‘‘Devletimize, cumhuriyetimize, hükümetimize karşı girişilen bu darbe bir hainliktir, şerefsizliktir. Çünkü milli mücadelede bu millet açtı, sefildi, 7 düvele karşı mücadele verdi. Düşmanlar buraya, Polatlı’ya kadar geldi ama Ankara’ya giremedi, Meclis’e giremedi. Ama bu şerefsizler Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bomba atarak hainliklerini tescillediler.’’ dedi.

-HEPİMİZ TÜRK ASKERİYİZ-

Mustafa Yıldızdoğan şunları söyledi: Hepimiz Türk askeriyiz. Ayrımız gayrımız yok bizim.  Aynı kıbleye yönelen, aynı Allah’a inanan, aynı bayrağın altında farzları ifa eden bir millettik biz. Bizi bölmeye, ayırmaya çalıştılar.  Biz ayrılmayacağız. Hadisi Şerifte ne diyor Hz. Resulullah: birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Bundan güzel müjde olabilir mi?   Mustafa Kemal Atatürk ne demiş: bin asırdır bizi bir eylemiş, beraber eylemiş. ‘Ne Mutlu Türküm’ diyene’’ dedi. Haber Merkezi

CEVAPLA