POLATLI’DA TÜRKMEN BULUŞMASI

0
843

POLATLI’DA TÜRKMEN BULUŞMASI

Ankara’da yaşayan Iraklı Türkmenler ve MHP Polatlı ilçe Başkanı Gürsel Bilgiç ve teşkilat üyeleri Irak’ın Kerkük İli Tazehurmatu Şehrinde 9 Mart’ta maruz kaldıkları kimyasal saldırı sonrası Polatlı Devlet Hastanesinde tedavi edilen Türkmenleri ziyaret etti.

POLATLI’DA TEDAVİ GÖREN TÜRKMENLERİ ANKARA’DA İKAMET EDEN HEMŞERİLERİ ZİYARET ETTİ

Iraklı Türkmenlerin Polatlı’da misafir edilerek tedavi olmalarından mutlu olduğunu belirten MHP Polatlı İlçe Başkan Gürsel Bilgiç,  ‘’Türkmen kardeşlerimizi Polatlı Devlet Hastanesinde ağırlamaktan çok memnunuz, onların tedavisiyle yakından ilgilenen, Devlet Hastanemizin değerli çalışanlarına, doktorlarına ve Başhekimimize çok teşekkür ediyoruz.  Ben ilçe Başkanı olarak her zaman Türkmen kardeşlerimizin yanındayım.  Ve yanında olacağımızı belirtiyorum.  Irak ve Suriye’de maruz kaldıkları saldırılar sonrası hayatını kaybeden Türkmen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabrı cemil diliyorum.’’

-ANKARA’DAKİ IRAKLI TÜRKMENLERİ POLATLI DEVLET HASTANESİNDEKİLERLE BULUŞTURMAK İSTEDİK-

MHP Polatlı ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyesi Fatma Başal Öztürk,  Irak Kerkük’te maruz kaldıkları kimyasal saldırı sonrası Polatlı’da tedavi gören Türkmenleri,   Irak Kerkük’ten gelerek Ankara’ya yerleşen hemşerileriyle buluşturmak istediklerini söyledi.

Öztürk, ‘’Polatlı Devlet Hastanesinde tedavi gören soydaşlarımız, ziyarete gelen hemşerileriyle hem hal oldular.  Mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.  Onların hemşerileriyle buluşarak memleket hasretini gidermeleri hepimizi çok duygulandı.  Türkmen kardeşlerimizin sevinç gözyaşları, birbirine karıştı…. İmkânlarımız ölçüsünde yardımcı olmaya çalıştık.’’  diye konuştu.

-TÜRKİYE’DEN ALLAH RAZI OLSUN-

Hemşehrilerini ziyaret eden Irak Telafer Hastanesi Eski Başhekimi Dr. Salih Haydaroğlu  ise ‘’ Irak Tazehurmatu’daki DAİŞ Kimyasal saldırısında yaralanan  Türkmen  hemşerilerimizi ziyarete geldik.  DAİŞ’in gerçekleştirdiği saldırı sonrası yaralanan hastalara baktık.  Bize, hastalarımıza sahip çıkan Türkiye’den çok memnunuz. Başhekimimizden,  İlçe Başkanımız Gürsel Bilgiç’ten, Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’dan Allah razı olsun. Çok teşekkürler. ‘’ ifadelerini kullandı. Ankara’da yaşayan Irak Telaferli Türkmenler ve MHP Polatlı ilçe Yönetimi daha sonra Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı makamında ziyaret ettiler. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile bir süre görüşen Türkmen Derneğinden gelen Dr. Salih Haydaroğlu ve beraberindeki Türkmenler, akşam saatlerinde Polatlı’da ayrıldı. Haber: Tevfik Emre EFE

CEVAPLA