POLATLI’DA SEL FELAKETİ

0
374

İlçemiz Polatlı Mehmet Akif Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Haymana Yolu Fabrikalar ve Hızlı Tren İstasyonu olmak üzere farklı bölgelerde oluşan doğal afet sonucu sel baskını gerçekleşmesinden dolayı Haymana, Sincan, Ayaş ,Beypazarı ve Çankaya’dan gelen yardımcı ekipler ile çalışmalar aralıksız devam etti. Pazartesi günü akşam saatlerinden aniden bastıran sağanak yağmur hayatı olumsuz yönde etkiledi.

SAĞANAK YAĞMUR BERABERİNDE SELİ GETİRDİ

İlçemiz Polatlı Mehmet Akif Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Haymana Yolu Fabrikalar ve Hızlı Tren İstasyonu olmak üzere farklı bölgelerde oluşan doğal afet sonucu sel baskını gerçekleşmesinden dolayı Haymana, Sincan, Ayaş,Beypazarı ve Çankaya’dan gelen yardımcı ekipler ile çalışmalar aralıksız devam etti. Pazartesi günü akşam saatlerinden aniden bastıran sağanak yağmur hayatı olumsuz yönde etkiledi.

İlçemiz ASKİ ekipleri ve Polatlı Belediyesi ekipleri Pazartesi günü akşamüstü aniden ilçemiz ve bazı köylerde de etkili olan sağanak yağış sonrasında hummalı bir çalışma ve kurtarma başarısını gerçekleştirdiler. Özellikle Mehmet Akif Mahallesi ile borsa ambarlarının bulunduğu alanda sel felaketi yaşandı. Yağmurun kısa sürmesine rağmen yağmur ile birlikte sel gelmesi bir çok ev ve iş yerlerinde sel baskınlarına neden oldu.

Polatlı ASKİ ekiplerinin yardımına çevre ilçe ASKİ ekipleri de katıldı. Mehmet Akif mahallesinde Beyceğiz istikametinden gelen sel suları evlerin bodrum katlarında ve garajlarda bulunan bazı araçlara hasar verdi. Tahliye ve kurtarma çalışmaları gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ederken sel felaketinde herhangi bir can kaybının yaşanmaması sevindirdi.

Diğer yandan alınan bilgilere göre sel felaketi tarımsal alanlara da zarar verdi. Bölge bağ ve bahçesi bulunan ve ekili sebzelere de zarar veren sel sonrası manzara iç açıcı olmadı. Sel felaketi yüzünden Bıyıktay Caddesi üzerinde bulunan E-90 karayolu ile Esentepe Mahallesini birbirine bağlayan Kipa alt geçidi de tamamen sular altında kaldı. Araçlar sel felaketinin ardından köprü kullanılamaz hale geldi. Yetkililer çalışmaların yine ertesi gün içerisinde de hummalı bir şekilde tam kardı devam ettiğini zarar görenlerin mağduriyetlerinin giderilmeye çalışıldığını vurguladılar. Haber: Tevfik Emre EFE

CEVAPLA