POLATLI’DA PERTÇİLERE OPERASYON

0
36879

Son zamanlarda hızla çoğalan pert oto satışı olarak bilinen Ağır hasarlı araçları internet ortamında ilan vererek hasarsız olarak satışa sunan ve Ülke genelinde vatandaşlarımızı dolandırarak mağdur eden örgüt üyeleri ve örgüt liderleri Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince kıs kıvrak yakalandı. İki ayrı il ve dört ayrı ilçede yapılan eş zamanlı operasyonla örgüt lideri ve yöneticisi olduğu tespit edilen 35 kişi yakalanmıştır. Yakalanan şahısların evlerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda 40 tabanca mermisi, 51 tüfek mermisi, 4 kurusıkı tabanca, 1 kesici alet, 4 av tüfeği, 13 adet plaka ele geçirilirmiştir.

POLATLI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN PERT OTO DOLANDIRICILIĞINA BÜYÜK DARBE

Son zamanlarda hızla çoğalan pert oto satışı olarak bilinen Ağır hasarlı araçları internet ortamında ilan vererek hasarsız olarak satışa sunan ve Ülke genelinde vatandaşlarımızı dolandırarak mağdur eden örgüt üyeleri ve örgüt liderleri Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince kıs kıvrak yakalandı.

Sigorta şirketlerince ağır hasarlı olarak perte ayrılan araçları alarak, aracın tamiratını yaptırdıktan sonra, hasarsız araç gibi gösteren,yüksek kilometreli araçların kilometresini düşüren, araç sorgusu yapmak isteyen vatandaşlarımıza aynı marka model hasarsız araçların şase numarasını veren, şasedeki harf veya da rakam gruplarında farklı rakam veya harf vererek sorgulamada hasar kaydı çıkmamasını sağlayan, hasarlı araçlara hasarsız yada az hasarlı raporu düzenleyen, bu tür araçları internet ortamında satışa sunarak ülke genelinde birçok vatandaşımızı mağdur eden, bu yolla yüklü miktarda para ve servet edinen örgüt liderleri ve örgüt üyeleri Polatlı ilçe Emniyet Müdürlüğünce inceleme altına alınmışlar, yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takip neticesi 10/10/2017 günü sabah saatlerinde eş zamanlı olarak düzenlenen büyük bir operasyonla suç şebekesi çökertilmiştir.

İki ayrı il ve dört ayrı ilçede yapılan eş zamanlı operasyonla örgüt lideri ve yöneticisi olduğu tespit edilen 35 kişi yakalanmıştır. Yakalanan şahısların evlerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda 40 tabanca mermisi, 51 tüfek mermisi, 4 kurusıkı tabanca, 1 kesici alet, 4 av tüfeği, 13 adet plaka ele geçirilirmiştir. Örgüt üyeleri ve örgüt liderlerine ait, satışa hazır 44 adet değişik marka ve modellerde lüks araca el konulmuştur.  Yakalanan şahıslarla ilgili olarak Emniyet Müdürlüğünde soruşturma devam etmektedir.” Denildi. Haber Merkezi

 

 

 

CEVAPLA