POLATLI’DA MUHTEŞEM GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ

0
1280

POLATLI’DA MUHTEŞEM GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ

Polatlı Belediyesi ve Kent Konseyinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kapsamında düzenlediği  şehitlere atfedilen  Meşaleli Gençlik Yürüyüşü  binlerce insanın katılımıyla gerçekleştirildi.

POLATLI GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜNDE TEK YÜREK OLDU

Polatlı Belediye Başkan Vekili, Kent Konseyi Başkanı Serpil Öztürk, Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Bahri Yazman,  MHP Polatlı İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç, Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hasan Karal, Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı İlhan Dereköy’ünde aralarında bulunduğu binlerce insan ellerinde Türk Bayrakları ve meşalelerle Cumhuriyet Meydanından Şehitler Parkına kadar Atamıza saygı ve sevgi ifade eden sloganlar atarak yürüdü.

Polatlı Belediyesi Şehitler Parkına gelen binlerce katılımcı, saygı duruşunda bulundu ve istiklal marşını okudu. Ardından coşkulu kalabalık hep birlikte Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini seslendirdi.

Meşaleli Gençlik Yürüyüşüne katılan binlerce insana seslenen Belediye Başkan Vekili Serpil Öztürk,  Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde vurguladığı, ‘’dahili ve harici bedhah’’ların günümüzde de var olduğunu Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerin Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmasıyla tüm düşmanların alt edileceğini söyledi.

Öztürk, ‘’ Bu akşam burada Türk gençliği, Büyük Türk tarihinden aldığı güçle Milli değerlere ve Türkiye Cumhuriyetine her şartta sahip çıkacağını bir kez daha gösterdi.  Hepinizi tebrik ediyorum.’’ dedi. Başkan Vekili Öztürk şunları söyledi: ‘’ Milli değerlerin ayaklar altına alındığı, milli değerlerin unutturulmak istendiği bir dönemde sizin bu dimdik duruşunuz çok büyük anlam ifade ediyor. Takdire şayan bir tavrınız var. Hepinizi takdirle karşılıyor, gözlerinizden öpüyorum. 19 Mayıs Türk tarihinde önemli bir tarih noktasıdır.  Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Türk güçleri ‘ya istiklal, ya ölüm’ parolasıyla harekete geçmiş ve Anadolu coğrafyasında yeniden küllerinden doğmuştur.

Bu gün gençliğimiz Atatürk’ün gençliğe hitabesini bir kez daha ama dikkatlice okumak durumdadır.  İçinde bulunduğumuz sıkıntıların, dertlerin çözüm noktası oradadır.   Ben inanıyorum ki Atatürk’ün Gençliğe Hitabesine uygun davranan Türk gençliği bütün engelleri aşacaktır.  Bunun içinde, Gençliğe Hitabenin son mısralarında belirtildiği gibi ‘Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.’ Gençler bu tablodan gördüğümüz şudur: Türk Milletinin geleceği aydınlıktır.   Bizler, sizlere inanarak yarınlara daha güvenle bakıyoruz. ‘’ dedi.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın Ankara’da düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılması nedeniyle burada bulunamadığını belirten Serpil Öztürk, ‘’Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya hepimizin bayramını kutlamakta, sizlere kucak dolusu selamlarını göndermektedir.’’ ifadelerini kullandı.  Program sonunda Polatlılı son şehitlerimiz Can Çalışkan,  Cüneyt Sertel ve tüm şehitlerimiz anıldı. Haber: Tevfik Emre EFE

CEVAPLA