POLATLI’DA FRİGLER’DEN CUMHURİYET’E BALON YOLCULUĞU BAŞLIYOR

0
3393
SONY DSC

FRİGLER’DEN CUMHURİYET’E BALON YOLCULUĞU BAŞLIYOR

Polatlı Belediyesi bir ilke daha imza atarak Polatlı’da Balon Turizmini başlatıyor. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın projesi üzerine 2015 yılı başlarından beri devam eden çalışmalarda sona gelindi.

TARİHE GÖKYÜZÜNDEN TANIKLIK EDECEKLER

Gordion Antik Kenti ve Sakarya Meydan Muharebesi rotaları üzerinde gerçekleştirilecek olan uçuşlar ile Polatlı’ya gelen misafirler, tarihe gökyüzünden tanıklık edecekler. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; Ankara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen proje ile çok yakın zamanda Polatlı’da bir ilke daha imza atarak Balon Turizmini başlatacak.

2014 yılından bu yana Tarih ve Turizm alanında gösterdiği gelişmeler ile tüm Türkiye’de dikkat çeken Polatlı Belediyesi, Ankara Kalkınma Ajansı ile imzalanacak olan protokolün ardından deneme uçuşlarını başlatacak. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın çalışmaları doğrultusunda yaklaşık bir yıldır Türk Hava Kurumu, Gökçen Havacılık ve Meteroloji Genel Müdürlüğü ile görüşmeler sürdürüldü. Balon Turizmi için uygun rotalar belirlenerek, 30 yıllık Meterolojik veriler incelendi. Üst makamlardan gerekli tüm izinleri alan Polatlı Belediyesi, yakın zamanda gerçekleşecek olan deneme süreci ile uçuşlara başlayacak. 10 Kişilik bir Balon ile başlayacak olan deneme uçuşları neticesinde ilerleyen zamanlarda Polatlı, tarihi mirasının yukarıdan seyretme imkanı bulacak.

BAŞKAN YILDIZKAYA; “POLATLI’DA BALONLAR TARİH İÇİN HAVALANACAK”

Balon Turizmini başlatarak Polatlı’da bir ilke daha imza atacak olan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin açıklamasında “Göreve geldiğimiz günden bu yana her alanda olduğu gibi Tarih ve Turizm alanında da büyük gelişmeler kat ettik. 2014 Yılından bu yana on binlerce ziyaretçi, ülkemizin dört bir yanından gelerek Polatlı’nın tarihi alanlarını görme imkanı buldular. Kurduğumuz Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi ile Şehrimizin saklı tarihini gün yüzüne çıkardık ve çıkarmaya devam ediyoruz. Başarıyla devam ettiğimiz bu sürecin ardından bir ilki daha gerçekleştirmeye karar verdik. Balon Turizmi konusunda yaklaşık bir buçuk yıldır çalışmalarımızı devam ettiriyoruz ve artık Allah’ın izni ile projede sona geldik. Ankara Kalkınma Ajansı ile imzalayacağımız protokolün ardından uçuşlara başlayacağız. Bir ilke daha imza atacak olmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Balon Turizmi ile amacımız; şehrimizin tarihi alanlarının tanıtımına katkıda bulunmaktır. Gelen misafirlerimize tarihi alanlarımızı gökyüzünden göstererek Polatlı’yı bir turizm şehri haline getireceğiz. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok yakın zamanda inşallah Balonlarımız tarih için gökyüzüne havalanacak.” cümlelerine yer verdi. Haber Merkezi

CEVAPLA