POLATLI ŞEHREMİNİ, TANITIM SORUNUNU POTA’YLA ÇÖZDÜ

0
1831

POLATLI’NIN TANITIM SORUNU POTA’YLA ÇÖZÜLÜYOR.

Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi yaptığı çalışmalarla kısa sürede Şehrin tanıtımına önemli katkılar sundu.  Polatlı’da bugüne yapılmayan kılavuzluk hizmetini veren Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi(POTA),  2014 yılı Ağustos ayından bugüne on binlerce insanın Gordion ile Sakarya Savaşının gerçekleştiği alanları görmesini sağladı.

POLATLI ŞEHREMİNİ, TANITIM SORUNUNU POTA’YLA ÇÖZDÜ

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın ayrı bir önem verdiği Tarihi ve Kültürel Değerlerin Ekonomiye kazandırılması çalışmaları önemli bir aşama kaydetti.  Topçu ve Füze Okulundan Emekli Topçu Albay Kadim Koç’u Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezini kurması için görevlendiren Başkan Yıldızkaya,    Polatlı’da ilk kez yerli ve yabancı turistlere nitelikli, düzenli kılavuzluk hizmeti verilmesini sağladı. POTA’nın 9 kişilik ekibi Polatlı’nın tanıtımı için her şartta hizmetini sürdürüyor.Polatlı Belediyesi Kalite Yönetim Merkezi, Polatlı’nın tanıtımı için önemli bir birim olan POTA’ya misafir oldu.

POTA Genel Koordinatörü Kadim Koç ve birim çalışanlarıyla görüşmeler gerçekleştiren Polatlı Belediyesi Kalite Yönetim Merkezi Sorumlusu Büyükşehir Meclisi Üyesi Mahir Özel, ‘’Belediye Başkanımız Mürsel Kızılkaya, Polatlı’nın tarihi, kültürel değerlerinin turizme ve ekonomiye kazandırılması yönünde projelerini bir bir hayata geçirmektedir. Seçim öncesinde projelendirdiği bir çalışmayı daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. ‘’  dedi.

Mahir Özel, ‘’Belediye Başkanımız Her bir Polatlı insanı, buraya gelen her bir turistin kültür elçisi olduğunu bilmesi ve Şehrinin tarihi bilen kişiler olarak kültürel mirası çevresine anlatması gerektiğini ifade etmektedir. İşte POTA, Polatlı insanına böyle bir erdemi aşılamak gibi önemli bir hizmeti yürütmektedir. Polatlı insanı bilinçlendirme çalışmaları sonunda üzerinde yaşadığı zenginliğe sahip çıkacaktır’’ ifadelerini kullandı.

POTA Genel Koordinatörü Kadim Koç, ‘’Mürsel Başkanımızın tarih öğretmeni olması Polatlı için çok büyük bir şans. Hele şu dönemde Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkının ilan edilmesi Polatlı için çok büyük bir şanstır. Polatlı’nın tanıtımı hususunda böyle önemli iki unsurun bir araya gelmesi, Şehrin tarihi değerlerinin tanıtılmasında önemli aşamalar getirecektir. Polatlı’nın tarihi dokusu ve kültürel değerlerinin farkında olmak, bunu Polatlı halkına tanıtmak, daha sonra bütün insanlarımıza tanıtmak, daha sonra da uluslararası bazda Polatlı’yı bir marka yapabilmek gayesiyle çalışmaktayız.  Başkanımızın bu konuda yakın, orta ve uzun vadeli planları var.  Tanıtım Merkezimizde 9 kişi olarak çalışmaktayız.  Hep birlikte dışarıdan gelen insanlara rehberlik hizmeti vermekteyiz. Bu güne kadar böyle bir hizmet Polatlı’da yoktu. Rehberlik hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Son bir yıllık sürede 5 arkadaşımız alan kılavuzu olarak yetişti. Polatlı’da tarihi yerlerin her karışına adım attılar, sahayı yakından tanıdılar, bilgi ve görgülerini de geliştirdiler.  Polatlı’da ilk defa böyle bir merkez oluşturuldu.’’ Diye konuştu. Koç, merkez olarak Polatlı’nın tarihi değerlerini anlatan, sembolize eden hediyelik eşyaları üretip, satışını gerçekleştirmeye başladıklarını sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

CEVAPLA