“POLATLI KAMUOYU ÇALKALANMAKTADIR, BU PARALAR KİMİN CEBİNE GİRMİŞTİR!”

0
2456

“POLATLI KAMUOYU ÇALKALANMAKTADIR, BU PARALAR KİMİN CEBİNE GİRMİŞTİR!”

CHP İlçe Başkanı Selami OVACIK gündeme bomba gibi düşen açıklamalarında daha sonra şu ifadelere yer verdi. OVACIK “Ankara Büyükşehir ve Polatlı Belediye Meclisinden kimler bu rant paylaşımının içindedir. Polatlı kamuoyu bu konuyla ilgili çalkalanmaktadır. Şehitlik Bölgesinin özelliği nedir de emsal 1,8’e çıkartılmıştır. %10’luk komisyonun karşılığı 283 dekardır. 283 dekarın ham olarak parasal karşılığı yaklaşık 80 ila 100 milyon(eski parayla 100 trilyondur.) Bu paralar kimin cebine girmektedir. Polatlı Belediyesi tarihi yaklaşık 91 yıldır. Dolayısıyla yaklaşık 1 asırdır, Polatlı’nın en büyük rantı bu imar değişikliğinde gündeme getirilmiştir. Bu kabul edilemez bir durumdur.

“CHP OLARAK KONUYU MAHKEMEYE TAŞIYACAĞIZ”

“Cumhuriyet Halk Partisi ilçe Örgütü olarak bu rantın oluşmasına karşı çıkarak planın harita aşamasında ve askı süreci bitmeden imar kanununa aykırı bulduğumuzdan dolayı itiraz ettik ve bu itirazımızın kabul görmediği takdirde, idare mahkemesine yürütmeyi durdurma istemli dava açacağız.

1/1000 ve 1/15000’lik planların iptali için aynı zamanda ortada dönen şaibelerle ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığımıza suç duyurusunda bulunma ve İçişleri Bakanlığından konuyla ilgili müfettiş isteme hakkımız saklıdır. Bu şaibelerle ilgili sonuna kadar gideceğimizi kamuoyuna duyurmak istiyoruz.

“POLATLI SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

“Polatlı sahipsiz değildir. Polatlı bu çarpık imar uygulamalarını hak etmiyor. Kişilere özgü imar düzenlemeleri ayyuka çıkmıştır. Yine Fatih Mahallesi, 16 Ada 17Parselde de bulunan 6274 metrekarelik Sakarya sitesinde, imar değişikliğine gidilerek, iki blokta altı tamamen ticari alana olmak kaydıyla 14 katlı ve toplamda 112 dairelik iki bloktan oluşan yapı izni yine şaibeli ve kabul edilemez bir durumdur. Ne oldu da 14 katlık izin verildi, çeşitli iddialar dolaşmaktadır. Bu düzenlemeye de karşı çıkacağız.

“İMAR UYGULAMALARININ BAZILARINDA ŞAİBE VARDIR”

“Aynı zamanda Şehitlik Mahallesi 1574-1575-1578-1596 adalarda kot uygulaması hiçe sayılmış ve 2-3 katlı imar uygulamaları binaların kot uygulamaları yanlış yerlerden alınarak kat artışları 10-11-12 kata yükselmiştir. Bu konu yargıda olduğu için fazla yorum yapmak istemiyorum. Polatlı Belediyesinin elinde bulunan arsaların emsal değeri yükseltilmeden neden satışa çıkartılıyor. Burada kamu yararı olduğu için mi, rant sağlanmadığı için mi bu arsalarda emsal artışı olmuyor.

Eski zahire borsasında depolama alanlarının bir kısmı birleştirerek, market yapma izni verilmiştir. Adı geçen alan, depolama alanından çıkartılarak, farklı şekilde değerlendirilebilirdi. (Park, sosyal tesis…. Vb.) Haber Merkezi

CEVAPLA