POLATLI BİSİKLET GRUBU’NDAN BÜYÜK BAŞARI

0
172

24 Eylül 2017 tarihinde Bursa Orhangazi şehir merkezinden başlayarak Bursa’da sona eren 53 km.lik Gran Fondo Marmara yarışına, Polatlı Bisiklet Grubu’da katıldı. 328 kişinin yarıştığı müsabakalarda,  kendi yaş kategorilerinde (55+)Mustafa Sevinçel: 1’inci oldu. Yine Polatlılı sporculardan, Cem Mang, Ahmet Erdoğan, Emre Özdemir, Oğuzhan Uslu, Ahmet Koç ve Teknik ekip aracı ile Zafer Özgüler başarılı bir yarış çıkardı.

PBG, GRAN FONDO’DA BAŞARI ELDE ETTİ

328 kişinin katıldığı yarışmada yarışmacılar kendi yaş kategorilerinde sırasıyla Mustafa Sevinçel: 1’inci(55+), Cem Mang: 8’inci(35+), Ahmet Erdoğan: 33’üncü(Elit Erkekler), Emre Özdemir: 51’inci(Elit Erkekler), Oğuzhan Uslu: 54’üncü(Elit Erkekler), Ahmet Koç: 9’uncu(Elit Erkekler) olarak dereceler elde ettiler. Bilindiği gibi, aynı ekip 17 Eylül 2017 tarihinde Kapadokya’da yapılan yarışta da pedal çevirmiş ve başarılı sonuçlar elde etmişti.

DEDEOĞLU; “DÖRT TEKER BEDENİ İKİ TEKER RUHU TAŞIR”

PBG Başkanı Selim Dedeoğlu röportajında; pedal çeviren arkadaşlarının bu tür yarışlarda gerekli tecrubeyi edindiklerini bildirerek, “Bu yarışların bizler için bir bir zafere tırmandığımız basamaklarımızdır. İfadesini kullanmış ve devamında arkadaşlarımız yarışa Polatlı ilçemizin yakınlarında belirledikleri çeşitli parkurlarda hazırlanmaktadırlar. Hiçbir destek almadan tamamen gönüllü pedal çeviren üyeler ilçe sakinlerinden ve ilçede görev yapan kamu personelinden oluşmaktadır. Tüm organizasyonları kendimiz planlayıp kendimiz yürütmekteyiz. İlçe sakinlerinden isteğimiz sağlıklı ve uzun ömürlü yaşam için bize katılmalarıdır. Pedalınız döndüğü sürece hem uzun yol alır hem de uzun yıllar yaşarsınız. Bizlere sosyal medya adreslerimiz facebook ve instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Arkadaşlarımın sevdiği bir sloganla kapatmak istiyorum “Dört teker bedeni iki teker ruhu taşır” teşekkür ederim.” Diye konuştu. Haber: Ali Rıza OVACIK

CEVAPLA