Polatlı Belediyesi Spor Kulübü Bayan Hentbol takımı lider

0
2237

Polatlı Belediyesi Spor Kulübü Bayan Hentbol takımı lider

Türkiye Hentbol Bayanlar 2.Ligi yedinci haftasında Polatlı Belediyesi Spor Kulübü Bayan Hentbol takımı,  deplasmanda Antalya’da Antalya Karatay L. spor ile Antalya kapalı spor salonunda karşılaştı. Zafer Polatlı’nın oldu.

Antalya Karatay L. spor: 23  Polatlı Belediyesi Spor : 29

Polatlı Belediye Bayan Hentbol Takımı Türkiye Hentbol Federasyonu 2.Ligde mücadele ediyor. Polatlı Belediyesi Spor Kulübü Bayan Hentbol takımı, bu hafta Antalya’da Antalya Karatay L. spor ile karşılaştı. Karşılaşma hafta sonunda Pazar günü saat 15.00’de Antalya kapalı spor salonunda oynandı. Bu maç öncesinde Polatlı Belediyesi Spor Kulübü Bayan Hentbol takımı ligde 7 puan ile 2.sırada,rakibimiz Antalya Karatay L. spor dördüncü sırada   yer alıyordu.

Polatlı Belediyespor Bayan Hentbol Takımı Bayanlar 2. Ligde B grubunda yer alıyor, grubumuzun takımları; 1970 Vefa GSK, Antalya Karatay Lisesi SK, Bandırma SK, Bursa Dinç Spor, İzmir Ülkü Spor, Kemalpaşa Ata Gençlik Spor KLB, Polatlı Bel. Spor KLB ve Urla Belediyesi GSK. Hentbol takımı. Bu ligde maçlar iki devreli ve deplasmanlı olarak oynanıyor.

Karşılaşma dün saat 15.00’de Antalya kapalı spor salonunda oynandı. Polatlı Belediyesi Spor Kulübü Bayan Hentbol takımı sahaya şu kadro ile çıktı: Kalede, Meral Kaba, Sinem Akpınar ve yedek Emine Şahin,kaptan  Alev Mercan, Tugba Şahin, Büşra Şahin, Ceren Karaoğlu, Yeşim Kılınç, Elif Ustabaşı, Pınar Kabataş, Eda Kalkan, Gizem Küçük, Zeliha Aksüt, Elif Acar, , Mine Yıldırım, yeni transferimiz Emel Günerler.

Bu kritik maçta Polatlı Belediyesi bayan hentbol takımı maçın başından itibaren üstünlüğü ele geçirdi. İlk yarıyı 13-10 önde bitirdi. İkinci yarıda farkı daha artıran Sultanlar maçı 29-23 önde bitirdi. Takımımız bu sonuçlarla 9 puana yükselirken ligde 2.sırayı korudu. Hentbol Türkiye Ligi 2.lig B grubunda ilk haftada oynanmayan maçlar oynandıktan sonra ilk yarı sona erecek. Takımımızın 1.haftadaki rakibi İzmir Ülkü spor ligden çekildiği için ekibimiz bu maçı hükmen kazanarak 2 puanı hanesine yazdırdı. Bu gelişme ile ekibimizin ligi 11 puanla 2.sırada tamamlaması bekleniyor. Bursa Dinç spor ilk yarının lideri olarak ligi tamamladı. Haber Merkezi

CEVAPLA