“POLATLI BELEDİYESİ OLARAK ENGELLERİ KALDIRIYORUZ”

0
1248

“POLATLI BELEDİYESİ OLARAK ENGELLERİ KALDIRIYORUZ”

03 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Engelli hemşerilerimizin sorunlarının tüm dünyada konuşulup çözüm yollarının dile getirildiği önemli bir günü yaşıyoruz. ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ engelli kardeşlerimizi daha iyi tanımak ve onlar hakkında samimi bir şekilde düşünmek için de değerli bir imkân sunmaktadır.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”  Mesajı

Bu vesileyle Engelli hemşerilerimizin istek ve ihtiyaçlarının giderilmesi için azami özen göstermekte olduğumuzu belirtmek isterim. Sadece engelliler gününde ya da haftasında değil herkes için engelsiz bir Polatlı oluşturabilmek adına çalışmalarımızı arttırarak sürdürmekteyiz. Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezimizde engelli kardeşlerimize yönelik bilgisayar, satranç, meslek edindirme kursları gibi çeşitli etkinlikler düzenliyoruz.

Engelli kardeşlerimizin sağlık, rehabilitasyon ve meslek edinme gibi bir çok ihtiyacını gideriyoruz.  Engelsiz araçlarımız, kardeşlerimizin her zaman hizmetinde… Polatlı’da engelleri bir bir kaldırıyoruz. Engelsiz Şehir Polatlı olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Polatlı’da bu güne kadar yapılmayan Engelli kardeşlerimiz ve ailelerine 5 yıldızlı otelde tatil imkânı sağladık. Engelli birey ve yakınlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak gayesiyle tüm belediye birimlerimiz azami gayret göstermektedir.

Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezimiz Görevlileri engelli bireylerin evlerine tek tek giderek, onları bilgilendirmektedir. Hastane, Kaymakamlık gibi kamu kurumlarına gitmekte sorun yaşayan engelli bireylere tahsis ettiğimiz Engelsiz Hizmet Araçlarıyla hizmet vermekteyiz. Belediyemiz bünyesinde Meslek Edindirme Kursları düzenlemekte, engelli korosu ve halk oyunları çalışmaları yapılmaktadır.

Bakım ünitesinde engelli bireyleri konuk ederek ailelerin çarşıda pazarda işlerini görmelerini,  kısa bir sürede olsa rahat nefes almalarını sağlamaktayız. Her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız ve bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da onların haklarını savunup onların hayatlarını kolaylaştırıcı tedbirler almaya devam edeceğimizin bilinmesini isterim. Polatlı Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın insan onuruna yakışır şekilde hizmet almasını sağlamak, becerilerini geliştirmek, sosyal hayata uyumuna ilişkin hizmetleri sunmak, istihdamına katkıda bulunmanın öncelikli görevlerimiz arasında olduğu bilinciyle hareket etmekteyiz.

Engelli vatandaşlarımızın fikir ve düşünceleri ışığında; onların sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, ihtiyaç ve taleplerini karşılamak, yaşamlarını daha iyi şartlarda ve başkalarına muhtaç olmadan sürdürmeleri için yürüttüğümüz çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz.  Bu görevimizi yerine getirirken en büyük desteğimiz, milli ve manevi değerlerine bağlı, dayanışma duygusuna sahip siz kıymetli hemşehrilerimizdir.Bu duygu ve düşüncelerle,  engelli kardeşlerimiz ve yakınlarına sevgi ve saygılarımı sunuyor,  mutlu ve huzurlu bir hayat geçirmelerini diliyorum.” Dedi. Haber: Tevfik Emre EFE

 

CEVAPLA