POLATLI BELEDİYE TİYATROSU GİRESUN’DA SAHNEYE ÇIKTI

0
388

Polatlı Belediye Tiyatrosu 40. Uluslararası Giresun Aksu Festivali kapsamında 1-17 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 23. Uluslararası Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günlerinde ”Dikkat Kadın Var” adlı tiyatro oyunuyla sahne aldı. Aksu Festivali dolayısıyla kardeş şehir Giresun’a giden Polatlı Belediye Tiyatrosu ekibi 8 Mayıs 2017 Pazartesi günü akşam saat 20.00’de Vahit Sütlaş Sahnesinde sergilediği oyun ile tiyatro severleri kahkahaya boğdu.

YEŞİLYURT; “POLATLI’DAN KUCAK DOLUSU SELAM GETİRDİK”

Boşanmış bir çiftin tekrar barışma çabasını ve başlarından geçen komik tesadüfler dizisini konu alan “Dikkat Kadın Var” kahkahalar eşliğinde sergilendi. Program sonunda Giresun Belediyesi adına, Belediye Şehir Tiyatrosu Müdürü  Hüseyin İnanç; Polatlı Belediye Tiyatrosu ekibine plaket takdim etti. Polatlı Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Yeşilyurt tarafından; Giresun Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Doğan Turan’a minyatür Atatürk heykeli hediye edildi.

Oyunun ardından Polatlı Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Yeşilyurt; ”Anadolu Bozkırı’nın Parlayan Yıldızı, bu mübarek toprakların son kalesi, Topal Osman Ağa ve Gönüllü alayların şehadet şerbetini içtiği, bir milletin makus kaderinin değiştiği Polatlı’dan kucak dolusu selamlar getirdik. Kabul buyurun. Kardeş Şehir Giresun’un bu yıl 23.sünü düzenlediği Uluslararası Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro günlerinde sahne almak bizlere gurur verdi. Tarihine ve sanatına sahip çıkan kardeş belediyemiz Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya, yönetimine ve bizlerin burada olmasını sağlayan, bizleri her daim destekleyen Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya; sanata ve sanatçıya verdikleri değerden ve bu tür birleştirici faaliyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. ” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

CEVAPLA