“PARTİLER ARASI UYUM ÖRNEĞİ”

0
738

KESKİN “15 TEMMUZ MAĞDURLARININ YANINDAYIZ”

                CHP Ankara il başkanı Adnan KESKİN geçtiğimiz gün Radyo Hür’de Hür siyaset programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. İlçe teşkilatı tarafından tertiplenen aşure günü etkinliğinin ardından programa katılan KESKİN Ülke gündemini değerlendirerek gazetecilerin sorularına yanıt verdi. KESKİN ülke bütünlüğünün siyaset üstü bir mesele olduğunu ifade etti.

“PARTİLER ARASI UYUM ÖRNEĞİ”

Her şeyden önce bir siyasi parti olmanın ötesinde hayatın her alanında CHP’nin tüm faaliyetlerinin olduğuna değinen CHP Ankara il başkanı Adnan KESKİN Radyo Hür’de Hür siyaset programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP Ankara il başkanı Adnan KESKİN geçtiğimiz gün Radyo Hür’de Hür siyaset programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazeteci Sevim Işık, Yetkin Öztürk ve Tevfik Emre Efe’nin konuğu olan Hür siyaset te bu hafta CHP Ankara İl başkanı Adnan Keskin oldu.

İlçe teşkilatı tarafından tertiplenen aşure günü etkinliğinin ardından programa katılan KESKİN Ülke gündemini değerlendirerek gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Radyo Hür’de Mehmet Salçın’ın sunuculuğunu yaptığı Hür Siyaset programı CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin’i konuk etti. Keskin Ankara, ülke ve Polatlı siyasetini değerlendirdi. KESKİN ülke bütünlüğünün siyaset üstü bir mesele olduğunu ifade etti .

Polatlı’nın kendisi için oldukça önemli bir yeri olduğunu kaydeden Keskin Polatlı’da belirlenecek olan belediye başkan adayının iş adamı şart taşıması gerektiğini belirterek “işadamlarının sorun çözücü olduğunun altını çizdi.

Ankara siyaseti noktasında partilerin il başkanları arasında ki uyumuna dikkat çeken CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin “MHP il Başkanı Fatih Çetinkaya yakın arkadaşımdır. Gerek MHP Gerek Ak Parti, Gerekse BBP il başkanları arkadaşlarımızla ülkemizin lehine çalışmalarda istişareler yapıyoruz. Ahlaklı ve üst düzey bir seviyede siyasetimizi yapıyoruz. İl başkanlığım dönemimde sadece siyaseten değil sosyal sorumluluk alanlarında da üzerimize düşen her konuda destek ve katkılarımız vardır. Ben Ankara’da AK Parti il başkanı olsun, MHP İl Başkanı olsun başkanlarımızla sürekli görüşürüz arkadaşımızdır. Siyasetin ötesinde her zaman ifade ettiğim gibi sosyal projelerde de çalışmalarımız olmuştur. Dedi.

BÜYÜKŞEHİR VE İLÇELERDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI NASIL BELİRLENİYOR?

Seçimler ve aday belirlenmesine ilişkin soruya “ Büyükşehir belediye başkan adayının belirlenmesinde CHP Genel merkezimiz etkilidir. İnisiyatif genel merkezimizindir ”dedi. Şereflikoçhisar’lı olan CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin CHP Tarihinde bir ilki de Polatlı’da açıkladı. Keskin CHP tarihinde ilk defa Ankara’ya birinci bölgeden biri olarak il başkanlığına seçildim. Bala, Şereflikoçhisar, Haymana ve Polatlı gibi birinci bölgelerimizden aday gösterilecek olan belediye başkanlarında aranacak birinci kriter iş adamı olmasıdır. İş adamı veya işletmeci olan partililerimiz belediye başkanlığı seçiminde daha önde olacaklardır. Hatta bu adaylarımız içerisinde kadın işletmeci olursa bir tık daha önde olacaktır.

İŞ BANKASI SEÇİMLERDE MADDİ DESTEK OLUYOR MU?

CHP’nin hiçbir zaman maddi sorunu olmamıştır, ben iş adamıyım yanımda 350 işçi çalışıyor, ayrıca Polatlı benim için farklı bir yerdedir. İşçilerimden de Polatlı’ya yaşayan çok kişi vardır. Bir başka meselede kamuoyunda maddi anlamda CHP’nin sıkıntısı olmadığı İş Bankasından sermaye kar payından para aldığı yönündedir. Bakın şunu açık bir şekilde ifade etmeliyim ki CHP İş Bankasından bir kuruş dahi para almamaktadır. Atatürk’ün bu noktada İş Bankasını kurduktan sonra CHP’ye para aktarılması hususunda bir madde çok önemlidir. Bunu buradan ifade etmek isterim, İş Bankasından gelen kar payı CHP’ye aktarıldığı aynı gün Türk Dil Kurumuna kuruşu kuruşuna bizim sorumlu genel başkan yardımcımız tarafından bir gün bile faiz de tutulmadan aynı gün aktarılmaktadır. Bir nevi bize gelen para aynı gün CHP kontrolünde ilgili kuruma aktarılmaktadır. Ama CHP’nin hiçbir zaman maddi anlamda sorunu olmamıştır, her ay düzenli ev eşi olarak partilere aktarıyoruz. CHP ayağını yorganına göre uzatır asla kira, telefon, elektrik ve çiçekçilere borcu olmaz. Seçim dönemlerinde de il ve ilçelere ciddi destek sağlayan tek partiyiz.” Türkiye oradaki çetelelerle mukayese edilemeyecek kadar büyük bir devlettir. Türkiye haritasını asla değiştirilemez bu hayaldir. Buna kimsenin gücü yetmez. Türkiye bu zorlu süreçten geçecektir. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece ki bunu en yakın 15 Temmuz gecesinde gördük. Vatandaşımız bir bütün oldu ve o gece birlikteliğin, bir olmanın ne demek olduğunu gösterdi.

15 TEMMUZ MAĞDURLARININ YANINDAYIZ

15 Temmuz mağdurlarının haklarının savunulması noktasında açıklama yapan Keskin “ CHP sadece mağdurlara yardım eder. 15 Temmuzun ardımdan kamuda görev yapan memurların açığa alınması noktasında vatandaşı dinlediklerini, haksızlıklar karşısında mücadele ettiklerini belirten CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin 15 temmuz sonrası açığa alınan öğretim görevlisini anlattı “Kendilerinin yakinen tanıdıkları bir Üniversite hocasının Datça’da bir yazlık kiraladığını ve yazlık sahibinin kira ücreti için Bank Asya’nın hesap numarası verdi ini ve kira ödemesini ilgiyi bankaya yaptığı için açığa alındığını söyledi. Keskim “Belgeleri sunarak göreve iadesini sağladık. CHP olarak kapımız açık vatandaşı dinliyoruz, dinleme ye devam edeceğiz, 15 temmuz mağdurlarının yanındayız. Mağdur vatandaşlarımız AKP Ve MHP den umduğunu bulamıyor. Örneğin bizim genel merkezimiz ve il Başkanlığımızın kapısı mağdur ihtiyaç sahibi veya talepte bulunan herkese açıktır. Sabah bizler gelen misafirlerimiz için sıcak çorba veririz, onların dertleri ve sıkıntıları ile yakından ilgileniriz

BİR GÜN MUTLAKA TÜM KADINLAR CHP’YE OY VERECEKLER

Ülkede yaşayan tüm kadınlar bir gün mutlaka CHP ye oy vereceklerini iddia eden Keskin “ CHP özgür demokrat eşitlikçi , kadın haklarını savunan bir partidir. İran’daki kadın ile Türkiye deki kadın aynı haklara sahip mi? Bu anlamda CHP her zaman kadınlara önem vermiştir, seçimlerde listelerde kadınlarımızın fazlalığı bizi mutlu eder. CHP olarak kadınlarımıza güveniyoruz” dedi.

29 EKİMDE HEP BİRLİKTE YÜRÜYELİM

Polatlı halkına radyo Hür’den çağrı yapan CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin “ 29 Ekimde yürüyüşümüzü yapacağız. Vali bey il e görüşmelerimizi yaptık, iznimizi aldık. 29 Ekim yürüyüşümüz Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde eski Meclisin önünden başlayacaktır. Ankara Valimiz Ankara’da olağanüstü güvenlik önlemleri alıyor. Bu konuda kendisini taktir ediyoruz. Çanakkale’de bu halkı bomba tüfek ile korkutabilmişler mi ki şimdi korkalım. Polatlı bomba ve tüfekten korkmuş mu ki biz iki üç çapulcudan korkalım”dedi.

BUGÜNE KADAR HİÇBİR SİYASİ BASKI OLMADI

Anadolu OSB kurucusu ve Yönetim kurulu Başkanı olan Adnan Keskin, siyasetin iş adamları üzerindeki negatif etkisinin olmadığını belirterek bazı kişiler tarafından art niyetli olarak kullanıldığını ileri sürdü. Kendisinin Muhalefet parti il başkanı olmasına rağmen hükümet iktidar tarafından hiçbir baskıya maruz kalmadığını anlattı. Savunma Sanayi sektöründe hizmet veren Keskin “ hükümetin bugüne kadar bana hiç bir baskısı olmadı. Siyasete girdim işim bozuldu söylemlerine inanmıyorum. Maalesef batmak üzere olan kişiler siyasi partiye girerek bunu partiye mal ediyorlar. Siyasetin hiç bir zaman iş anlamında bana zarar olmadı. Tüm tüccarlar iş adamları siyasete girmelidir”dedi. Haber Merkezi

CEVAPLA