ÖZEL, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN SORUNLARIYLA BİREBİR İLGİLENDİ

0
96

Polatlı Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mahir Özel, geçtiğimiz gün Gazi Üniversitesi Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğrencileriyle bir araya gelerek öğrencilerin sorunları dinledi. Ulaşım, emniyet, barınma, sosyal yaşam başlıkları adı altında öğrencilerin sıkıntılarıyla ilgilenen Özel, “Sizlerle beraber, sizin isteklerinizle göre buranın esnafı da gelişim kaydeder. Arz talep meselesi vardır. İlk hedefimiz EGO Seferlerinin ilçemizde başlatılmasıdır ve aynı zamanda diğer tüm sorunlarla da ilgilenip, çözüm üretmeye çalışacağız.” Diye konuştu.

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ MAHİR ÖZEL, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Polatlı Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mahir Özel, Gazi Üniversitesi Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğrencileriyle geçtiğimiz gün bir araya geldi. Ulaşım, emniyet, barınma ve sosyal yaşam gibi sıkıntıları öğrencilerin ağzından dinleyen Mahir Özel, “Sizinle beraber, sizin isteklerinize göre buranın esnafı da gelişim kaydeder. Bu böyledir. Arz ve talep olayı vardır. Sen ekmek istersen fırıncılar ortaya çıkar.” Diye konuştu ve öğrencilere ulaşım hakkındaki sıkıntılarını sordu. Gelen cevaplar arasında ise, “Mesela dersimiz erken bittiği zaman biz beş- beş buçuğa kadar sadece bekliyoruz. Sosyal aktivite yok. Polatlı şehir olmak istiyor ama bir AVM’si yok. Öğrencileri de istemiyor gibiler, dolmuşçulardan işitmediğimiz laf kalmadı. İlk başladığımız zaman yaklaşık bir ay 2 TL verdik. Sonra şikayet ettikten sonra bir buçuk TL’ye indirdiler. Bir tane dolmuş çıkartıyorlar, o dolmuşu kaçırdığın zaman bir daha gelmiyor. Pursakla’a otobüs var, Kızılcahamam’a otobüs var ama buraya neden yok?” ifadeleri yer aldı.

Bu konu ile ilgili açıklamada bulunan Özel, “ilk hedefinin EGO seferlerinin başlatılması ile ilgili olacağını söyledi ve “Ulaşım sorunu başlı başına bir sıkıntı. Bu konuda 3 senedir çalışıyorum. Polatlı’ya EGO seferlerinin gelmesi konusunda belediyeden bu sene karar çıkarttırdık. Öncelikle gördük ki, üniversitenin buradaki sorunları çok acil. Ankara’dan gidip gelenler, günde ortalama 30 civarında bir harcama yapıyorlar ve bu sadece yol parası olarak. Bu aynı zamanda da bir zaman kaybıdır. Benim ilk hedefim EGO Seferlerinin en azından günde 3 servis başlatması için çaba sarf edeceğim. En azından sabah ve akşam saatlerinde olsa çok daha iyi olur.” Diye konuştu.

YURT, KİRALIK EV VE EMNİYET SORUNU

Gazi Üniversitesi Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğrencinin yurt, kiralık ev ve emniyetle ilgili sıkıntılarında ise şu ifadelere yer verildi. “Biz şu an KYK yedeklerindeyiz şu anda ama okul açıldığından beri hala sıra gelmedi. Bu işlerin yavaş ilerlediğini düşünüyoruz. KYK Yurdunun daha genişletilip, öğrencileri içine alabilecek kapasitede bir yurt olmasını talep ederiz. Emniyet sıkıntısına gelecek olursak, döner yemeye giderken bile çok sıkıntıyla karşılaşıyoruz. Laf atmak mı takip mi dersiniz? Polis, Zabıta gibi emniyetler artırılırsa en azından gidip söyleme imkanımız olur. Biz şimdiye kadar hiç polis görmedik çarşıda. Bu zaman kadar sadece trafik polisi gördük. Yurtların önünde araba park edip müzik açıp oynuyorlar, balkonlara bakıyorlar. Bir tane polis ya da zabıta geçmiyor. Polis noktaları çoğaltılmalı.” Denildi.

ÖZEL, “POLATLI HAKKINDA İYİ DÜŞÜNMENİZİ İSTİYORUZ.”

Öğrencilerin sorunlarıyla bire bir ilgilenen ve sıkıntılarını tek tek dinleyen Özel, son olarak öğrencilerin Polatlı’yı sevmelerini ve zamanla tüm sorunların aşılacağını vurgulayarak, “Bu yaşananlar sırf Polatlı’ya özgü olan şeyler değil önce olaya bu şekilde bakmak lazım Polatlı’nın insanı medenidir ama içlerinden bazı kişiler böyle çıkıyor. Bunlar zamanla mutlaka alınacaktır, bunların tedbirleri de alınacaktır. Polatlı hakkında iyi düşünmenizi istiyoruz. Burası en güzel anılarınızın olduğu yerler, bizi güzelliklerle anmanızı istiyoruz. Biz sosyal alanlar oluşturma durumundayız. Bu insanlar yerleşimden sonra Polatlı içinde gezecekler, tarihi alanları görecekler. Türkiye’de en çok Tümülüs burada var mesela. Buraya gelen çocuklarımıza buraları tanıtmalıyız. Bunlar, sizin istekleriniz doğrultusunda yönlenecek ve genişleyecek.” Şeklinde konuştu.

Haber: Ali Rıza OVACIK

 

 

CEVAPLA