ÖZEL “MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ POLATLI’YA KURULMALIDIR”

0
1166

ÖZEL “MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ POLATLI’YA KURULMALIDIR”

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Mahir Özel, Türkiye’nin tüm önemli askeri üslerinin Polatlı’ya kurulacağını,  Türkiye’nin tam merkezinde yer alan İlçenin Milli Savunma Üniversitesi için en uygun yer olduğunu söyledi.

ÖZEL “BU POLATLI İÇİN ÖNEMLİDİR”

Polatlı’nın Türk yakın tarihinin önemli dönüm noktalarına ev sahipliği yaptığını belirten Mahir Özel, ‘’ Polatlı, Başkent Ankara’nın yanı başında ekonomik, sosyal, jeopolitik yapısıyla,  hızlı tren ve karayolu gibi ulaşım imkanlarıyla Milli Savunma Üniversitesi için en uygun yerdir.  Şehrimiz, insan yapısıyla, genç dinamik nüfusuyla Milli Savunma Üniversitesini bağrına basacaktır. Milli Savunma Üniversitesinin Polatlı’ya kurulması için iktidarı, muhalefetiyle, sivil toplum örgütleriyle, top yekûn birlikte hareket etmeliyiz.’’ dedi.

Çubuk’ta Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin kurulduğunu, Gölbaşı’nda ise birçok üniversite yerleşkesinin bulunduğunu ve Polatlı’da da Milli Savunma Üniversitesinin olması gerektiğini belirten Mahir Özel şunları söyledi:

‘’Polatlı ekonomik, sosyal, siyasi ve fiziki şartları itibariyle bu üniversiteye hazırdır. Bunun için gerekli demografik yapı, hazırdır.  Polatlı insanı yeni teknolojilere ve ARGE’ye açıktır.  Konumu itibariyle, jeopolitik yapısıyla, Milli Savunma Üniversitesi için en uygun yerdir.

Bu konuda diğer siyasi partilerin de desteğini istiyoruz. İlk etapta İktidar Partisinin desteğini akabinde diğer siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin desteğini mutlaka yanımıza alarak, umutlu ve mutlu sonuca erişmek hedefindeyiz. Diğer şehirlerde nasıl üniversiteler kuruluyorsa, Polatlı’da da Milli Savunma Üniversitesi kurulmalıdır.’’  Dedi. Haber Merkezi

CEVAPLA