OVACIK, İL KONGRESİNİ DEĞERLENDİRDİ

0
122

CHP Polatlı İlçe Başkanı Selami Ovacık, hafta sonu gerçekleştirilen, İl kongresi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ovacık, “CHP Ankara İl Başkanlığımızın 11.Olağan Kongresi Nazım Hikmet Kültür Merkezinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımlarıyla yapıldı. Kongrede mevcut İl Başkanımız Adnan Keskin yeniden Ankara il Başkanlığına seçildi.” Dedi.

“PARTİMİZE YAKIŞIR BİR SEÇİM OLDU”

Konuşmasında il kongresini değerlendiren Ovacık, şunları söyledi. “Geçtiğimiz Cumartesi günü 11. Olağan İl Kongremiz gerçekleşti. 2 aday bir yarış yaşandı. Her iki aday da değerli isimler Ankara il kongresi seri bir şekilde kuruldu. Seviyeli bir yarıştı mevcut il başkanımız Adnan Keskin 82-83 oy farkı ile seçimi aldı. Yönetimde biraz değişiklikler var. Sonuç itibari ile Cumhuriyet Halk Partisi ana muhalefet partisi görevi nedeni ile önümüzdeki 2019 yılı için tüm ilçe ve il kongrelerinde şu an itibari ile tamamlamak üzere. Ay sonu itibari ile bütün kongreler tamamlanmış olacak ve 3-4 Şubat’ta Ankara Büyük Kurultayımızı gerçekleştireceğiz.”

OVACIK, “ÜÇ ÖNEMLİ SEÇİME HAZIRLANIYORUZ”

Partilerinin 2019 seçimleri için tüm hazırlıkları tamamlayacağını bildiren Ovacık, CHP’nin her zaman halkının yanında olduğunu bildirerek, “2019’a giden yolda Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri, teşkilatları, Genel Merkezi ile yeniden yapılanacak yeni parti meclisi yeni MYK oluşturulması sağlanacak ve 2019’da yapacağımız 3 önemli seçime hazır hale gelecektir. Bu anlamda biz Ankara il kongremizin hem partimize hem vatandaşımıza seçmenimize ve genel merkezimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Önümüzde tabii zor bir süreç var bu zor süreçte ayrışmadan bölünmeden birlik bütünlük ve beraberlik içinde Türkiye’nin önünde dağ gibi sorunların çözümünde Cumhuriyet Halk Partisi elini taşın altına koymaya hazır bu anlamda Türkiye’nin şu andaki tek ana muhalefet partisi ve bu yükü kaldırabilecek de tek parti diyebilirim. Cumhuriyeti kuran demokrasiyi işleten çok partili rejime geçişi sağlayan CHP önümüzdeki süreçte Türkiye’nin tek adam yönetimi ile yönetmek isteyen zihniyete karşı mevcut parlamenter sistemi güçlendirerek parlamenter demokratik sistemden vazgeçilmemesi gerektiğini savunan yegâne partidir. Bu anlamda 2019 yılındaki yapacağımız 3 önemli seçimde tüm Türkiye’deki muhalif kanadın lokomotifi olmaya devam edecektir.” Şeklinde konuştu.

Haber: Tevfik Emre EFE

CEVAPLA