Muayene 1

0
536

Muayene 1

Adam karısı ile birlikte doktora muayene olmaya gider. Muayene biter ve doktor odasından çıkarak kadının yanına gelir ve Kocanızın ölmemesini istiyorsanız şu kağıda yazdıklarımı uygulayacaksınız der:
1- Sabahları güler yüzle güzel bir kahvaltı hazırlayın ve ise mutlu gitmesini sağlayın
2- Öğleleri eve geldiğinde güler yüzle karşılayın ve güzel bir öğle yemeği ile takdir edildiğini hissettirin, böylece günün geri kalan kısmını da iyi geçirmesine yardım edin.
3- Akşamları kapıyı açtığınızda bakımlı olun, yemek özellikle güzel olmalı. Sonra kahvesini vererek ayaklarını uzatıp dinlenmesini sağlayın.
4- Aşk isteklerini reddetmeyin.
– “Eğer bu dediklerimi harfiyyen uygularsanız kocanızın sağlık yönünden bir problemi olmayacak” der doktor.

Eve geldiklerinde adam karısına sorar,
– “ben içerideyken doktor sana ne dedi hayatım?”
– “… ölecekmişsin..”

Hoşça ve sağlıklı kalın,Haftaya iyi başlayın

 

                 ECZANE HİKAYELERİ
Eczaneye giren yaşlı hasta eczacı kalfasıyla kavga ediyor hasta elinde reçete kalfaya oğlum ilacımı doktor yazdı neden vermiyorsun.kalfa cevap veriyor veremem amca ben buradan senin üzerindeki ilacı görüyorum ilacın daha bitmemiş görünüyor diyor.
Amca oğlum o zaman bir bardak su verebilir misin diyor ,kalfa suyu veriyor amca cebinden bir tane kalan hapını yutuyor ve kalfaya bağırıyor.hadi sıkıysa şimdi gör diyor.

 

                BAHÇEYE GÖMDÜM YİNE GÖRDÜLER

Hasta eczanede ilacın bitmemiş amca der hasta yanındaki arkadaşına “ulan üç kat poşete sardım bahçeye gömdüm yine gördüler” der .

                İLACIN BİTMEMİŞ AMCA

İlacın bitmemiş amca diyen eczacıya “eve telefon edebilirmiyim evladım “diyen amca kızına

“Komodinin üzerindeki ilacı kaldır kızım buradan görüyorlar “demiş

     İLAÇ

Ne zaman eczaneden ilaç alsam reçetenin arkasına telefon numaramı yazıyorlar, Daha bir kere arayıp ”nasıl iyileştin mi”?  diye soran olmadı.

 

ECZACI İLACI NASIL YUTAYIM

Teyzem eczacıdan ilaç alırken sorar “evladım bu ilacı saat kaçta alacağım”eczacı, teyze sabah altıda akşam 12 de al ,der “teyzem sabah 6 tane akşam 12 tane yutar ve acilde midesi yıkanır.

 

EEE,REÇETE NEREDE

Doktor hastaya “E “REÇETE Yazmış ,Hasta danışmaya geldi sadece numara ve harflerden ibaret olan  E reçete numaraları yazılı küçük kağıdı göstererek “EEE REÇETE NEREDE”DİYE SORDU

Bende EEE Reçete bu amca diye cevap verdim.

 

OSTOROLOJİ NEREDE

Hasta danışmaya geldi “ostoroloji nerede”diye sordu ,Gastorolojiyi duydum ama ostorolojiyi duymadım”sizin gaz sorununuz varsa tuvalet yanda dedim”tuvaletin kapısını açtı “burada doktor yok dedi” Bende doktor tuvalette diye cevap verdim.

 

CURULTTUM ABİ

Hastanede genç öğrenciler rapor almak istiyor, hiç bir doktor vermiyor,öğrencinin biri muayeneye girer ve rapor ister doktor sorar “neyin var” ishal olmuşum ,doktor hemen gaita “büyük apdest” tahlili ister.Genç geldi abi böyle böyle oldu doktor gaita tahlili istedi fakat kakamı bir yaptımki kaya gibi der” çaresiz kalmış “ben ne yapacağım.?” diye soruyor,bende boğaza bakılan tahta çubuklardan verdim “oğlum su akıyor biraz inceltiver dedim ,çocuk az sonra geldi tahlili teslim etmiş gayet memnun bir şekilde sırtarak “curulttum abi”

Hoşça ve sağlıcakla kalın.

CEVAPLA