MİNİKLER GAZETECİLİĞİ ÖĞRENDİ

0
540

Atatürk İlkokulu ana sınıfı A Şubesi öğrencileri, önceki gün öğretmenleri Ayşegül Çakan nezaretinde gazetemizi ziyaret ettiler. Bir gazete nasıl hazırlanır?, Nasıl çıkartılır? Habercilik nedir? Gibi soruların cevap bulduğu buluşmada öğrenciler, gazetemiz yetkilisi Ali Rıza Ovacık’tan bilgiler aldılar.

ATATÜRK’LÜ MİNİKLERDEN GAZETEMİZE ZİYARET

Atatürk İlkokulu ana sınıfı A Şubesi Minik öğrencileri; önceki gün öğretmenleri Ayşegül Çakan nezaretinde, ofisimizi ziyaret ederek, gazetecilik hakkında önemli bilgiler aldılar. Gazete sahiplerinden Ali Rıza Ovacık ve gazete çalışanları tarafından karşılanan ana sınıfı öğrencileri, burada meslek hakkındaki meraklarını giderdiler. Miniklerin, Gazetecilik nedir?, Bir gazete nasıl hazırlanır?, Baskısı nerede yapılır? Şeklindeki sorularına cevap veren Ali Rıza Ovacık, ana sınıflı öğrencilere, bir gazetenin hazırlanış serüvenini anlattı.

Ardından gazetemizin basım işlerinin yapıldığı İpek Matbaası tesisleri topluca ziyaret edildi. Bir gazetenin basımının nasıl yapıldığı hakkında, öğrencilerin sorularını yanıtlayan işletme yetkilileri Mustafa ve Hamdi Kazel kardeşler, baskı makinaları hakkında önemli bilgiler verdiler.  Ziyaretlerin bitmesinin ardından ana sınıfı öğrencileri, gazete ve matbaa tesislerinde günün anlam ve önemine ilişkin hatıra resmi çektirdiler.

Haber: Ali Rıza OVACIK

CEVAPLA