MHP POLATLI’DAN ANKARA’DAKİ TÜRKMENLERE YARDIM

0
1097

MHP POLATLI’DAN ANKARA’DAKİ TÜRKMENLERE YARDIM

Polatlı’da MHP’li kadınlar, Ankara’daki Türkmen kardeşlerine topladıkları yardımı ulaştırdı.

MHP Polatlı ilçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri,  Fatma Öztürk ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın Eşi Şaduman Yıldızkaya önderliğinde topladıkları gıda, ev eşyası ve giyecek maddelerinden oluşan yardım malzemelerini Suriye ve Irak’tan kaçarak Ankara’ Yenimahalle’ye yerleşen Türkmenlere ulaştırdı.

Yardımların ulaştırılmasında MHP Yenimahalle ilçe Teşkilatı ve Kadın Kolları Başkanı Emel Öztürk yardımcı oldu.

YILDIZKAYA: YARDIM ULAŞTIRMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın eşi Şaduman Yıldızkaya, ‘’ Polatlı MHP Kadın kollarının topladığı insani yardımları bizzat giderek Ankara’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.  Mağdur olan bu insanlara her zaman yardımcı olmaya çalışacağız.  Kalbimiz Türkmen kardeşlerimizle birlikte atıyor. Biz tek yürek, tek milletiz.   Birlikte üzülüyor, birlikte seviniyoruz.   Gerçekleştirdiğimiz yardımlarla Türkmen kardeşlerimizin yarasına bir nebzede olsa merhem olmaya çalıştık.  Türkmenler, Polatlı’da onları seven, onların yanlarında olan, kalbi onlarla birlikte atan kardeşlerinin olduğunu bilsinler istedik’’ dedi.

ÖZTÜRK:  SOYDAŞLARIMIZLA GÖNÜL BAĞINI PEKİŞTİRİYORUZ

MHP Polatlı ilçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Başal Öztürk,   ırak ve Suriyedeki İÇ Savaş sonrası vatanlarından koparak Türkiye’ye sığınan Türkmenlere  yardım ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Vatan hasretiyle yanan Türkmenlerin biran evvel mağduriyetinin giderilmesini arzu ettiklerini dile getiren Öztürk, ’’ gördük ki çok zor şartlarda hayatlarını idame ettiriyorlar.  Bu soğukta soba yok, yorgan yok, çocukların ayağında çorap yok. Ulaşabildiğimiz kadar Türkmen’e yardım elimizi uzattık.

Bundan sonra da yardımlarımıza devam edeceğiz. Duyarlı vatandaşlardan destek bekliyoruz.’’ dedi.

Fatma Öztürk, ‘’Ankara Yenimahalle  MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Öztürk’e,

Polatlı  Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya  ve Polatlı MHP Kadın Kollarımızdaki arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.’’  ifadelerini kullandı.

EMEL ÖZTÜRK: POLATLI’YA, MÜRSEL BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Yardımların ulaştırılmasına katkı sunan MHP Yenimahalle Kadın Kolları Başkanı Emel Öztürk, Yenimahalle’de 2 bin Türkmen ailesinin zor şartlarda hayatlarını devam ettirdiğini, Polatlı teşkilatına ve belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya yardımları nedeniyle çok teşekkür ettiklerini söyledi.  Öztürk, ‘’Polatlı Teşkilatı iyi ki var, Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya iyi ki var. Bizi mutlu ettiniz, Allah’ta sizi mutlu etsin.  Dar zamanımızda hep yanımızda oluyorsunuz.’’ diye konuştu.

 POLATLI BİZE SAHİP ÇIKTI, ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

Irak’ın  Telafer Şehrinden DAEŞ Teröründen kaçarak Ankara’ya gelen  Ali A., ‘’ Telafer’de DAEŞ Zulmünden, savaştan kaçtık, Türkiye bize sahip çıktı, kapılarını bize açtı. Çok teşekkür ederiz.  Bize yardım eden Polatlılı bacılarımıza, ablalarımıza çok teşekkür ediyoruz, bize sahip çıktınız. Allah sizlerden razı olsun.’’  İfadelerini kullandı. Haber Merkezi

CEVAPLA