Koruma Kurulu toplandı

0
709

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Toplantısı, Cumhuriyet Başsavcı V.  Mustafa Sağıroğlu başkanlığında, ANKESOB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu 2017 Yılı 1. Olağan Toplantısı’nda 2016 yılı faaliyetleri ve 2017 yılında  yapılacak projeler hakkında bilgi verildi.

Toplantıda kadın üyelere çiçek takdiminde bulunuldu

Toplantının açılışında konuşan Ankara Cumhuriyet Başsavcı V. Mustafa Sağıroğlu, Koruma Kurulunun en önemli görevleri arasında mağdurlara yönelik yapılan ve yapılacak olan çalışmalar olduğunu belirterek, kurul üyelerinin mağdurlara ilişkin çalışmalara daha aktif katılım sağlamaları gerektiğini söyledi.  Ankara Cumhuriyet Başsavcı V. Mustafa Sağıroğlu’nun açılış konuşması sonrası devam eden toplantıda, kurul üyeleri de kendilerini  tanıtarak görüşlerini ifade etti.

Toplantının ev sahipliğini yapan kurul üyesi ANKESOB Başkan Vekili ve Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan H. Çavuşculu da yaptığı konuşmada Kurulun yaptığı işlerin çok önemli olduğunu, Ankara’da hükümlülerin topluma kazandırılması çalışmalarında gelinen aşamanın dikkat çektiğini, kamu yarına faaliyet gösteren bir kurumun temsilcisi olarak bu başarılı çalışmalara kendilerinin de katkı sağladıklarını ve sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

Çavuşculu, “Suç mağdurlarının, suça sürüklenen çocuk ve gençler ile hükümlülerin meslek sahibi olabilmelerine imkan tanıyan toplum temelli  projeleri  önemsemeliyiz. Diğer bir ifadeyle mağdurların korunması ve desteklenmesi alanında işbirliğini geliştirmeliyiz. Ayrıca, hükümlülerin bir daha suç işlemelerinin önlenmesi ve hayata kazandırılması sonucunda toplumu korumuş olmaktayız.” dedi.

Toplantıda, Denetimli Serbestlik Uzmanı Deniz Can, Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün çalışmaları ve sonuçları hakkında sinevizyon eşliğinde bilgilendirme yaptı.  Can, hükümlülerin kamu yararına birçok alanda faaliyette bulunduklarını ve bu faaliyetlerin istenilen seviye ulaştığını görmekten memnuniyet duyduklarını vurguladı.

Gündem maddeleri hakkında kurul üyelerine bilgi veren Can, aile içi şiddete maruz kalan mağdurlara yönelik olarak 2017 yılı içinde yapılması planlanan çalışmaları anlattı. Can, hükümlülere yönelik mesleki eğitim ve kurs projeleri ve  Türk Kızılayı ile yapılan iş birliği protokolü  kapsamında gerçekleştirilen çalışmaları aktardı. Madde kullanımını bırakan kişilere yönelik ‘Sporun Gücü Zincirleri Kırıyor’ projesi çalışmaları hakkında bilgi veren  Can, girişimcilik kursları ve  İŞKUR işbirliğinden de olumlu sonuçlar alınmakta olduğunu kaydetti.

Ankara Denetimli Serbestlik Müdürü Sinan Yaşar da ANKESOB Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculu’ya ev sahipliğinden ve Koruma Kurulu’na yapmış olduğu değerli katkılarından dolayı teşekkür ederek, Başsavcı V. Mustafa Sağıroğlu ile birlikte hükümlülerin el emeği ile yapılmış bir özel teşekkür plaketi  takdiminde bulundu.

Ayrıca, ANKESOB Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kurulda bulunan kadın üyelere çiçek takdiminde bulunarak, Kadınlar Gününü kutladı. Toplantı, kurul üyelerinin proje faaliyetleri ve gündem maddeleri üzerine yaptıkları değerlendirmelerin ardından sona erdi. Haber Merkezi

CEVAPLA