KOMŞU BEYPAZARI İLÇESİNDEN ŞEHİT HABERİ GELDİ

0
335

KOMŞU BEYPAZARI İLÇESİNDEN ŞEHİT HABERİ GELDİ
Şırnak’ta konuşlu konuşlu Milli Jandarma Tabur Komutanlığı üs bölgesine PKKlı teröristler tarafından dün düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olan 28 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Sefa Tiftik, memleketi Beypazarı İlçesi’nde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
Şehit Uzman Çavuş Sefa Tiftik’i, 10 bin kişi uğurladı
Şehit Tiftikin Türk bayrağına sarıla tabutu Hamzalar Mahallesindeki dedesi Hasan Hüseyin Tiftikin evinin önüne getirilerek burada okunan duaların ardından helallik alındı. Daha sonra şehidin cenazesi Beypazarı Fatih Camisine getirildi. Beypazarı Fatih Camisinde ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazında şehit Sefa Tiftikin babası Alaattin Tiftik, annesi Fikriye, 72 yaşındaki anneannesi Feride Kaya ve kendisi gibi bekâr olan ve memuriyet için atama bekleyen ablası Betül Tiftik ile aile yakınları gözyaşlarına boğuldu. Annesi Fikriye Tiftik oğlunun tabutuna kapanarak gözyaşı döktü.
Şehit Uzman Çavuş Sefa Tiftik için düzenlenen törene Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ak Parti Ankara milletvekilleri Nevzat Ceylan ve Murat Alparaslan, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Beypazarı Kaymakamı Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Tuncay Kaplan ve vatandaşlar katıldı. Haber Merkezi

CEVAPLA