KOÇAK “DAVAMIZ TEVHİT, HEDEFİMİZ VAHDET”

0
1162

KOÇAK “DAVAMIZ TEVHİT, HEDEFİMİZ VAHDET”
AK Parti Belediye meclis üyesi Ali KOÇAK hafta sonunda gazetecilerle bir araya geldi. Gündeme dair değerlendirmeler yapan KOÇAK “Davamız Tevhit, hedefimiz Vahdet” diyerek kendisi ile ilgili birçok eleştiriyede net cevaplar verdi. AK Parti içerisindeki süreci ve bundan sonraki düşüncelerini kamuoyu ile paylaşan KOÇAK “Büyükşehir yasasının getirdiği eksiklikler ve faydaları hakkındada bilgi verdi.

“BİZ GÜCÜMÜZÜ DAVAMIZDAN ALIYORUZ”
AK Parti Belediye meclis üyesi Ali KOÇAK basın mensupları ile hafta sonunda öğle yemeğinde Saygın Cafede bir araya geldi. Yerel Siyaset ile ilgili gazetecilerin sorularını da yanıtlayan KOÇAK sözlerini şu şekilde sürdürdü; AK Parti Belediye Meclis üyesi olarak böyle yemekli bir toplantı ile ve Polatlımızın yerel basını ile biraraya gelmekten çok memnunuz. Sefalar getirdiniz Hoş geldiniz. Her zaman inşallah bu tür toplantıları ve bu tür görüşmeleri,istişareleri biraraya gelerek yaparız, Nasip olursa önümüzdeki süreçte; yani ülkemizin ve şehrimizin şimdi yeni siyasi denklem ve şartları yeni Büyükşehir yasası ile birlikte 2014 yerel seçimleriyle birlikte Büyükşehir belediyesine bağlanmamız, yeni bir siyasi konjektörün gereği olarak zaman zaman biraraya geleceğiz. Bu anlamda bu toplabtımız ilk olmuştur.İnşallah hayırlara vesile olur. Bu kadar süslü ve vugulu cümlelerden sonra bunu da söylemesem içimde kalır, şu anda biliyorsunuz ben AK Parti meclis üyesiyim Polatlı Belediye Meclis Üyesiyim;
Öncelikle bu Belediye Meclisi üyeliği adaylığı sürecinde, seçim sırasında ve seçimden sonra bizi bir şekilde öneren, destekleyen, O listede yer almamızı sağlayan, hasbel kader bizi tebrik eden oyları ile ve destekleri ile yalnız bırakmayan, gerek halkımız, Polatlı halkına, gerekse teşkilatımızın yani AK Parti teşkilatının en küçük üyesinden en büyük veya önemli birimlerinde yer alan arkadaşlarımın, hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.Ben Bu toplantı da teşkilatım haricinde böyle bir basın açıklaması yapmakdurumunda olmaktan, işte ne biliyim sizinle görüşmek, istişare etmek benim için zor olöuştur. Sanki böyle ayrı bir ses, ayrı bir söz, ayrı bir düşünce dile getiriyormuşum gibi anlaşılacağından ve anlaşılmasından rahatsız olduğumu bilmenizi isterim. Yani dolayısıyla burada onu özellikle belirtmem lazım. Partimizin Gerek kurucu genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız, Gerekse Başbakanımız işte sırasıyla Bakanlarımız Milletvekillerimiz ve bütün teşkilat üyelerini ayrı, ayrı sevdiğimi takdir ettiğimi mücadelelerin mücadelem olduğunun bilinmesini isterim. Yani kesinlikle belirtirimki benim AK Parti’nin misyonuyla, vizyonuyla, duruşuyla, siyasetiyle, bütün doğruları ve bütün hataları ile birlikte hiçbir sorunum yoktur.

“AK PARTİ’DE SİYASET YAPMAKTAN ZiYADESİ İLE MUTLUYUM”
“Her zaman bu partide bulunmaktan, bu partide siyaset yapmaktan ziyadesiyle mutlu olacağım ama gün gelir siyaset yapıyoruz yani genelde olur yerelde olur, ülkemizin içinde bulunduğu, şehrimizin içinde bulunduğu konjektör bizi başka bir yerlere sürükler, başka bir yerlere götürürse bilinsinki o da takdiri ilahi ve kader içerisinde olacak şeylerdir. Kesinlikle ve kesinlikle büyük manada davamızı etkilemeyecek, bulunduğumuz ortamların içinde davamıza hizmet edeceğiz. Bundan vazgeçmeyeceğiz.
Dava derken neyi kastediyoruz? Biliyorsunuz biz kökleri ile devam eden bir milletin evlatlarıyız, yani bu millet işte şuanda Türkiye Cumhuriyeti devleti bundan önce Osmanlı devleti, ondan önce Selçuklu ve gerek Orta Asya tarafında gerekse bütün İslam coğrafyasında kurulan devletler olmak üzere, Yani sadece 1400’lük değil doğru ve hak olan bütün dava duruşların hepsini kapsıyor, biz bunların hiç birini fark gözetmeden takdirle anıyoruz. Bu anlamda bizim davamız Tevhiddir. biliyorsunuz tevhid’in anlamı da zaten Allahın varlığına ve birliğine inanmaktır bunun gereğini getirmek vizyonumuz ve hedefimizde Vahdeddir. Vahdedde anlam olarak biliyorsunuz birlik beraberlik kardeşlik anlamına geliyor.
Tabii bunlar dini terimler bende bir mühendisim, Bu adam niye buradan başladı derseniz rahmetli Erbakan hocam gibi siz sorularınızı sorarsınız ama biz bildiklerimizi anlatırız demiştir. Yani kendi istediklerimizi anlatırız, dolayısıyla arkadaşlar bu iki terim benim için çok önemli yani ben siyasette davam için hedefim için ilkelerim için veya milletimiz kutsal hedefleri için, ümmetimin faaliyetleri için bulunuyorum. Eğer bir gün olurda yanlış yaparsam, Davama ihanet etmiş olurum. Rabbimde cezamı verecektir. Ama İnşallah eğer düzgün işler yaparsam, doğru yerde bulunursam; milletime, devletime, ümmetime hizmet edersem, İnşallah onun da karşılığını Rabbimden alacağımı düşünüyorum. Amacımda gayet saf ve temizdir….

“BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYESİ OLMAMAKLA HATA YAPMIŞIZ”
“Şimdi bu süreç içerisinde şöyle bir acemiliğimiz oldu bizim, Malum Polatlı Belediyesi veya Polatlı ilçemiz Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisidir. Bu ilçenin 120 bini aşkın nüfusu vardır. Aşağı yukarı 80 bine civarindada seçmeni vardır. Bunların bir kısmı oy kullanır bir kullanmaz vesaire, İşte köylerimiz büyükşehir yasası ile mahalle oldu. Büyükşehir yasası çıktı yani yeni bir siyasi konum ve konjektör oluştu. Biz tabi Belediye Meclisi adaylığı sürecinde bunu hesaplamadık olaya dava gözüyle baktığımız için, ideallerimiz açısından baktığımız için, büyüklerimize o gün makam da olan gerek İlçe Başkanımız ve gerekse Belediye Başkan Adayımıza Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği konusunda bir talebimiz olmadı eğer olsaydı inanıyorum ki onlar da bunu düşünür, değerlendirir, gereğini takdir ederlerdi. Bu anlamda kendimi açıkcası hata yapmış, eksik yapmış gereğini yapmamış hissediyorum. Yani eksik iş yaptığımızı ileriyi göremediğimizi, bizim için sıkıntılı bir süreç yaşanmasının asıl sebebinin demin Sevim Hanım’ın da söylediği gibi özeleştirisini yapıyoruz ve biz Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine aday olmadığımız için istemediğimiz için hata yaptığımızı söylüyor ve düşünüyoruz. Bunu da Polatlı halkına, Polatlı medyasına ve sizlerin huzurunda arkadaşlar itiraf ediyorum yanlış yaptık, yaptım. Bu söylediklerimi yanlış analamayın lütfen, burada kastettiğim
Büyükşehir yasasını veya Büyükşehir Belediyesini veya oradaki meclis üyelerimizi eleştiri anlamında değildir.Zaten onlarla ilgili henüz ben bir değerlendirme veya hazırlık diyelim yapmış değilim, burada bir hazırlığım olmadan konuşmam yanlış olur toplanma maksadımız öncelikle benim kendi durumumda yapmam gerekenleri ama yapmadıklarımı ve bundan sonra neler düşündüğümü anlatmak istiyorum. Yani şu andaki mevcut işte Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanımız gerek MHP’li gerekse AK Parti’li arkadaşlar Belediye Meclis üyelerinin Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin planladıkları projeleri, yaptıkları hizmetlerle ilgili bir eleştiri, bir yorum veya bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü bu toplantının amacı Ali Koçak şimdi niye siyaset yapıyor, davası nedir ? hedefi nedir? Sadece sizin ekstra sorularınız olursa; geçmişten geleceğe beni tanımak için sorularınız olursa, onlara cevap vereceğim.Burada arkadaşlar şu anda o soru erken, Hani dedik ya ! Biraz sonra Az sonra ! diye, dediğim gibi bunu daha sonra yapalım inşallah….

“ALİ BEY ŞU İŞİMİZ VAR DİYENİ GERİ ÇEVİRMEDİM, ÇEVİRMEM”
Büyükşehir belediyesinin yapmış olduğu hizmetlerle ilgilide benim söyleyeceğim şimdilik şudur. Ben AK Parti Belediye Meclis üyesiyim imar komisyonunda inşaat mühendisi olarak bulunuyorum, encümendeyim partime rağmen MHP’li grubunda desteğiyle Ki realite budur ! Meclisteki arkadaşların ismimizi desteklemesiylede encümen olduk Aşağı yukarı 8-9 aya yakında oradayım. Belediye Başkanımızın takdir ve tensipleri yani bizim içinde önemlidir, ama şunu söyleyeyim bir encümenin yapması gereken veya yapılması için ön ayak olması için neler varsa, encumendeki arkadaşlarım ve bana gelen teklif ve önerileri değerlendiriyorum. Belediye Başkanı ve oradaki diğer encümen arkadaşlarımla birlikte hizmet etmek için bir mücadele içindeyiz. Encümenin verimli olması için gereği neyse onuda yapıyoruz. Şunu basının huzurunda söylüyorum ilçemizde encümenlik işi olup da, beni arayıp Ali Bey şu işimiz var encümene gelecek lütfen ilgilenir misiniz deyip te hayır dediğim bir kişi varsa çıksın açıklasın. Büyükşehir yasası ile ilgili geçmişte yerel yönetimler AK Parti genel merkez yerel yönetimler Başkanı olan Mehmet Özhaseki Bey’le bizzat ilçemizin çekmiş olduğu sıkıntıları bir rapor halinde zaten paylaşmıştım sağ olsun kendileri o dönemde bunu dikkate almıştı. ilgili birimlere bildirmişti. Yeni bir Büyükşehir yasası kanunuda tasarı olarak hazırlanmıştı. Malum ülkemizde bir darbe denemesi oldu. Hain bir saldırı oldu. Şunu söylüyorum; hükümetimize ve devletimize yapılan bu darbeyi arkadaşlar gerçekten kınıyorum, lanetliyorum. Rabbim inşallah bu milleti bu tür haince saldırılara bir daha maruz bırakmaz. Bakın bir Belediye Meclis üyesi olarak çektiğim sıkıntıların, arkadaşlar neler olduğunu, bundan dolayı yaşadığım sıkıntıyı anlatmaya çalışıyorum. Şu anda ülkemizde arkadaşlar tamamen bir OHAL yasası ve OHAL durumu var. Dolayısıyla arkadaşlar bütün işlerimiz, bütün planlarımız, yapmak istediğimiz hizmetler, bir süreliğine arkadaşlar ötelendi. Ve bu durumun sıkıntısını gerek yerelde, gerekse genel de yaşıyoruz. Yaşamaya da devam edeceğiz. Şimdi arkadaşlar siyasi arena da gerek yerel de olsun, gerekse genel de olsun bir gelenek vardır. Arkadaşlar yani işte AK Parti’nin bir duruşu vardır, CHP’nin bir duruşu vardır, MHP’nin bir duruşu vardır ve HDP’nin de arkadaşlar bir duruşu vardır. Biz siyasi konjektör içinde ve kendi içinde bulunduğumuz partinin arkadaşlar geleneğinide misyonunuda temsil etmek durumundayız. Siyasi arena daki konjektöre önem veriyorum. Yani o günün konjektöründe arkadaşlar bazen yapmak istemediğimiz şeyleri yapabilirsiniz, tıpkı yerel seçimlerde ”partimizi büyükşehirdede temsil etemek istiyoruz” dememiz gerekirken demedik ve yanlış yaptık deddiğimiz gibi…..

“OLMAZSA OLMAZIMIZ SİYASETTE MİLLET, DEVLET, ÜLKE VE MEDENİYETİMİZ”DİR
Arkadaşlar şimdi bu kavramlar, kelimeler çok önemli bizim olmazsa olmazımız siyasette millet, devlet, ülke ve medeniyetimizdir. Yani bizim siyasette bulunma sebebimiz budur.. Milletimiz, devletimiz, ülkemiz ve medeniyetimiz, şimdi diyeceksiniz ki ya Polatlı bir ilçe sen bu tür kavramlarla niye bizi meşgul ediyorsun? veya ne anlatmaya çalışıyorsun? bizim yapacağımız projeler arkadaşlar STK’larla veya STK’ların da içinde bulunacağı yani Temelinde Özgürlük, Adalet ve Vefa olan bir medeniyeti oluşturabileceğimiz projeler olacaktır. Yani bizim amacımız böyle arkadaşlar.İşte ben bir Belediye Meclis üyesi olayım da işte cebimi doldurayım falan değil, yani dolayısıyla bu farkı halkımızın görmesi ve bizim bunu onlara anlatmamız lazımdır. Çok önemlidir.
Medeniyetimizin temelleri arkadaşlar nelerdir? Bu temelleri hangi toplumsal hedeflerde toplayarak söylüyoruz dersek bunlarda; Huzur için, Barış için, Şefkat Sevgi ve Hoşgörü, Hürriyet için, İnsan Haklarına Saygı, Adalet için Hakkı üstün tutmak, Refah içinde arkadaşlar; Kendimiz için istediğimizi bir başka kardeşimiz için istemek olarak temellendiriyoruz. Bunları sonunda da arkadaşlar bize kalacak olan birilerinin yaptığı gibi rant değil, bize itibarımızı yükseltecek bir maneviyat ve maneviyatçılığa sahip olmak kalır bunu da arkadaşlar gerçekleştirmenin tek yolu Nefis Terbiyesi diye düşünüyorum. Zaten fikir ve ilim adamlarımızda konuyu böyle özetlemiştir. Eğer biz Elimize, Belimize ve Dilimize Rahmetli Hacı Bektaş’ın söylediği gibi sahip olursak inşallah bizden güzel işler sağlam işler sadır olur, olacaktır. Arkadaşlar. Biz halkın içinden geldik arkadaşlar Bazı seçkinler gibi bir yerlerden birileri tarafından yetiştirilip siyasetin içine sokmadılar bizi,.Hata yaparak, yanlış yaparak doğruları buluyorsunuz, bunların sonuçları arkadaşlar acı oluyor ama Mücadelemiz arkadaşlar bize güç kazandrıyor. Yani gücümüzü; mücadelemizin arkadaşlar temellerinden alıyoruz, davamızdan alıyoruz. Bunu yaparken de ilme, bilgiye, hikmetle kuşanmasınıda öngerek bildiklerimizi irfan süzgecinden geçirerek yapmaya çalıştık, çalışacağız, Siyasete devam edeceğiz arkadaşlar.” dedi. Haber Merkezi

CEVAPLA