KİRAZ “10 YILLIK BAŞARI GELENEĞİNİ BOZMADIK”

0
208

Geçtiğimiz hafta açıklanan LYS sonuçlarında Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları büyük bir başarı gösterdi. Konu hakkında basın açıklaması yapan kurum yetkilisi Mezaim Kiraz “YGS sonuçlarında Polatlı 1-2-3. olan öğrencilerimiz, LYS de ülkemizin en gözde okullarına ve bölümlerine yerleştiler. Okul olarak, %95’lik başarı oranımızla, 10 yıllık geleneğimizi bozmadık.” Dedi.

KİRAZ, “BAŞARIDA HEP DAHA İLERİYE”

Polatlı’da başarının öncüsü olduklarını dile getiren Kiraz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “YGS sonuçlarında Polatlı 1-2-3. olan öğrencileriz LYS de ülkemizin en gözde okullarına ve bölümlerine yerleştiler. D.Hakan Temel Hacettepe Tıp;B.Mert seven Cerrahpaşa Tıp; Çağrı Aksoy ODTÜ Elektirik Elektronik Mühendisliğine  gitmiş toplamda 6 Tıp 4 Diş 6 Hukuk 15 Sağlık 50 Mühendislik 25 öğretmenlik 95 çeşitli bölümlerle %95 yerleştirme oranı yakalanmıştır.” dedi.

Okul Müdürü Onur Kaya ise, “Sınav yorum ve muhakeme gücünü kullanma, mantık ve akıl yürütme ilkelerine başvurma sistematiğidir. Bilgi bu sınavın en önemli gereksinimidir okulumuzda  alanında deneyimli ve kariyer sahibi bir öğretmen kadrosuyla çalışan öğrencilerin başarısı kaçınılmaz Okuduğunu anlama, problem çözme gibi beceriler elbette bu sınavda da fazlasıyla sorgulanıyor. Zaman sınırı sınavı bir psikolojik savaş haline getirmekte bu konuyla ilgili deneyimli bir rehberlik servisi kişiye özgü psikolojik destek verip eğitim koçluğu yapmıştır. Hiçbir başarı tesadüf değildir bu yolda öğrencilerimiz gece 10 çalışması, 100 den fazla deneme sınavı, birebir etüt,rehberlik hizmeti, disiplinli bir çalışma ortamı bu başarının kaynağı olmuştur. Emeği geçen öğretmen, veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.”diye konuştu.

Haber: Ali Rıza OVACIK

 

CEVAPLA