KADIN MECLİSİ’NDEN ANLAMLI SEMİNER

0
757

KADIN MECLİSİ’NDEN ANLAMLI SEMİNER

Polatlı Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, Polatlı Kaymakamlığı, Polatlı Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Polatlı Kent Konseyi, Polatlı Toplum Sağlığı Müdürlüğü ve Metamazon Meme Kanseri Derneği ortaklığında Meme Kanserinde Erken Teşhiş ve Gönüllülük Semineri düzenlendi. Polatlı Belediyesi 13 Eylül Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Meme Kanserinde Erken Teşhiş ve Gönüllülük seminerinde katılımcılara; meme kanseri, kolon kanseri, ve rahim ağzı kanseri konusunda bilgilendirme yapıldı.

BİLGE; “RABBİM KİMSEYE DERMANSIZ DERT VERMESİN”

Met-amazon Metastatik Meme Kanseri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Canan Perdahlı, Yönetim Kurulu Üyesi Melek Sağlam, Dr. Utku Acar ve Dr. İskender Kök’ün konuşmacı olarak yer aldığı seminerde; Kanser Tarama Merkezi KETEM tarafından yapılan ücretsiz kanser tarama programı katılımcılara anlatıldı. Polatlı Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 13 Eylül Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Meme Kanserinde Erken Teşhiş ve Gönüllülük seminerine; Polatlı Belediye Meclis Üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik, MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülşah Bilge, Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Polatlı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülşah Bilge Meme Kanserinde Erken Teşhiş ve Gönüllülük seminerinde yaptığı konuşmada; “Meme kanseri bilinçlendirme ayı faaliyetleri kapsamında halkımızın farkındalık durumunu güncellemek, daha bilinçli olmalarını sağlamak için bu konferansı düzenledik. Meme kanserine dikkat çekmek, kadınlara erken tanı sağlayan tarama yöntemleri hakkında bilgi vermek, risk altında olsun olmasın tüm kadınları bilinçlendirmek amacıyla yapılan bu tür etkinlikler çok önemlidir. Türkiye’de kadınlarda görülen tüm kanser vakalarının yaklaşık dörtte birini oluşturan meme kanseri, kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Ülkemizde her on kadından birinin hayatının bir döneminde meme kanseri ile karşı karşıya kalması tablonun ciddiyetini gözler önüne seriyor. Meme kanseri erken teşhis edilirse tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Erken dönemde tespit edildiğinde iyileşme şansı %98’dir. Kadınlarımız sağlıklı olsun, toplumda sosyal olsun istiyoruz. Tüm çabamız bunun için. Hasta olan herkese Cenab-ı Allah’tan şifa diliyorum. Rabbim kimseye dermansız dert vermesin. Bugün davetimize icabet edip, bizi yalnız bırakmayıp sunum yapacak olan Met-amazon Metastatik Meme Kanseri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Canan Perdahlı’ya, Yönetim Kurulu Üyesi Melek Sağlam’a, Dr. Utku Acar’a ve Dr. İskender Kök’e şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Konferansın hazırlanmasında desteğini esirgemeyen Ankara İl Sağlık Müdürlüğüne, Polatlı Kaymakamlığına, Polatlı Belediye Başkanlığına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Polatlı Toplum Sağlığı Müdürlüğüne ve Metamazon Meme Kanseri Derneğine Kıymetli Basınımıza şahsım ve sizlerin adına çok teşekkür ediyorum.” cümlelerine yer verdi.

ÇELİK; “ŞEHRİMİZİN TÜM SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Meme Kanserinde Erken Teşhiş ve Gönüllülük seminerinde konuşan Polatlı Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik konuşmasında; “Öncelikle tüm misafirlerimize yoğun programından dolayı aramıza katılamayan Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’nın selamlarını iletiyorum. Şehrimizde tespit ettiğimiz tüm sorunlar ve problemler için yürütme kurulu arkadaşlarımız ile birlikte çözüm üretmeye ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Kanser hastalığı tüm dünyada olduğu gibi şehrimizin de en önemli sorunlarından birisi. Meme kanseri bilinçlendirme ayı faaliyetleri kapsamında Kent Konseyi olarak halkımızı bilinçlendirmek için bu anlamlı semineri düzenledik. Başta bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya olmak üzere; bugün bizleri meme kanseri konusunda bilgilendirecek olan Met-amazon Metastatik Meme Kanseri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Canan Perdahlı’ya, Yönetim Kurulu Üyesi Melek Sağlam’a, Dr. Utku Acar’a ve Dr. İskender Kök’e şükranlarımı sunuyorum. Bu anlamlı seminerde emeği geçen; Ankara İl Sağlık Müdürlüğüne, Polatlı Kaymakamlığına, Polatlı Belediye Başkanlığına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Polatlı Toplum Sağlığı Müdürlüğüne ve Metamazon Meme Kanseri Derneğine teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

 

CEVAPLA