İYİ PARTİ, CELEPLER VE ÜRETİCİLERLE BULUŞTU

0
172

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Yetkin Öztürk, önceki gün canlı hayvan pazarını ziyaret ederek, üretici ve celeplerin sorunlarını dinledi. Burada yaptığı saha çalışmasında, İYİ Parti programı hakkında bilgiler veren Öztürk, üretici ve alım satımcılardan düzenlenecek olan ilk seçimde, destek istedi.

ÖZTÜRK, “ET ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Parti ilçe binasını merkezi bir konumda hayata geçiren İYİ Parti Polatlı İlçe Teşkilatı saha çalışmalarına başladı. Polatlı’da bir süre önce pazarcı esnafını ziyaret eden Öztürk ve ekibinin bu sefer ki durağı, canlı hayvan pazarı oldu. Mal pazarı sakinleri ile sohbet eden,

Öztürk, onların sorunlarını dinledi. Ardından parti programı ve iktidar olmaları halinde, üreticilere verilecek destekler hakkında bilgi verdi. Yem fiyatları ve ithal etten şikayetlerini dile getiren üreticilere ve celeplere, iktidar olmaları , bu sorunların tamamının ortadan kaldırılacağını söyleyen Öztürk, gazetemize yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi.

“Bugün ilçemizin başlıca geçim kaynaklarından canlı hayvan pazarındayız. Burada, üreticilerimiz ve celeplerimizi yerlerinde ziyaret ettik. Sağ olsunlar partimize ve genel başkanımız sayın Meral Akşener’e büyük sevgileri var. Onların selamını aldık, genel başkanımıza ileteceğiz. Parti olarak, üreten tüm kesimimizin temel sorunlarını yakından takip ediyoruz. Hükümetin yanlış politikaları yüzünden üretici kesimimiz büyük handikaplar yaşadı. Özellikle üreticilerimiz yem fiyatları, düşük süt fiyatları ve et fiyatlarından şikayetçi. Celeplerimiz ise, pahalı aldıkları hayvanları kar edemeden sattıklarından şikayetçiler. İYİ Parti olarak, raporlarımız doğrultusunda, bu sorunların tamamını genel merkezimize ilettik. Orada bulunan arkadaşlarımız önemli AR-GE çalışmalarında bulundular. Sorunları ortadan kaldıracak çözümlerimiz var. İktidar olmamız halinde bu sıkıntıların tamamını gidereceğiz.” Dedi.

İLK TARIM ÇALIŞTAYI POLATLI’DA OLACAK

Öztrürk konuşmasının devamında Türkiye’nin ilk tarım çalıştayını Polatlı’da düzenleyeceklerini de bildirerek, “İYİ Parti olarak, ilk tarım çalıştayımızı Polatlı’da gerçekleştireceğiz. Şu an yaptığımız saha çalışmaları, çalıştayın bir ön hazırlığı niteliğinde.” Diye konuştu. Haber: Ali Rıza OVACIK

CEVAPLA