İTFAİYECİLER GÜNLERİNİ KUTLADI

0
137

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 25 Eylül tarihi itibari ile İtfaiye Haftası kutlanmaya başladı. Polatlılı itfaiyeciler, günlerini kutlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda araçları ve kıyafetleriyle birlikte kutlama gerçekleştirdiler. 1 Ekim’e kadar sürecek olan İtfaiye Haftası’nda halka tanıtım yapacak olan itfaiyeciler, ilçemizde 25 Eylül’e kadar kaç olayla karşılaştıklarını da anlattılar.

İTFAİYECİ EMEKÇİLER, CUMHURİYET MEYDANI’NDA

Polatlılı itfaiyeciler, 25 Eylül-1 Ekim İtfaiyeciler haftalarını kutlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda araçları ve kıyafetleriyle birlikte kutlama gerçekleştirdiler. 1 Ekim’e kadar sürecek olan İtfaiye Haftası’nda halka tanıtım yapacak olan itfaiyeciler, ilçemizde 25 Eylül’e kadar kaç olayla karşılaştıklarını da şu ifadelere yer vererek anlattılar.

POLATLI’DA BU ZAMANA KADAR 680 OLAYA MÜDAHALE EDİLDİ

“İtfaiye Haftası bütün Türkiye’de kutlanıyor. Biz bugün, itfaiye haftasının kabuğumuzda durup da çok sakin geçmesini istemedik. Polatlı Belediyesi’nden Cumhuriyet meydanından gerekli izinleri alarak halkımızın araçlarımızı, onlar için kullandığımız makinalarımızı görsünler istedik. Burada tanıtım yapıyoruz. Vatandaşa itfaiyeciliğin nasıl bir meslek olduğunu tanıtmak istedik. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 44 istasyonu var. Biz de o istasyonlardan birisiyiz ve 21 personeliz. Polatlı’da bu zamana kadar 680 olaya müdahale ettik. Bunun 401’i yangın, 52’si sıkışmalı trafik kazası. 108 su baskını olmuş. 119’da kurtarma operasyonu.” Denildi. Haber Merkezi

CEVAPLA