İLÇELERİN TARIM ÜRÜNLERİ GÖKKUŞAĞINDA

0
1030

İLÇELERİN TARIM ÜRÜNLERİ GÖKKUŞAĞINDA

Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal alanda çiftçilere yönelik yürüttüğü teşvik ve kalkındırma çalışmalarından olan “iyi tarım uygulamaları” kapsamında üretilen ürünler, Milli Kütüphane karşısındaki, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait Gökkuşağı Tesislerinde satılacak. Beypazarı’ndan havuç, Ayaş’tan domates, Şereflikoçhisar’dan kavun, Güdül’den leblebi gibi, Ankara’nın ilçelerinde yetişen, organik ve yöreyle özdeşleşen ürünlerin, kent merkezinde yaşayan vatandaşlara ulaşması ve pazarlanabilmesi mümkün hale geliyor.

Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı tarafından başarıyla yürütülen kırsal kalkınma ve destek çalışmalarında, çiftçilere verilen iyi tarım uygulamaları eğitimleri ve bu eğitimlerden edinilen bilgilerle üretilen ürünler, Büyükşehir Belediyesi Gökkuşağı Tesislerinde bulunan 22 dükkanda, Ramazan Bayramı’nın ardından Ankaralılarla buluşacak.

İLÇELERDEN GELEN RENKLER, GÖKKUŞAĞI’NDA

Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısında oy birliğiyle kabul edilen kararla, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve Gökkuşağı Tesislerinde bulunan 22 işletmenin, Ankara’nın ilçelerinde iyi tarım uygulaması ve/veya organik tarım kapsamında üretilen ürünler ile yöresel el sanatları ve ahşap işçiliği ürünlerinin, doğrudan üretici tarafından pazarlanması amacıyla, kamu kurumlarına ve aynı nitelikteki vakıf, birlik ve dernekler ile vergi muafiyeti bulunan vakıflara bedelsiz tahsis edilmesi benimsenmişti. Haber Merkezi

CEVAPLA