GÜVEN, ÇANKAYA’DA BAŞKANLIĞINI TAZELEDİ

0
110

AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı’nın 6.Olağan Genel Kurulu Cumartesi günü Kocatepe Kültür Merkezi’nde yapıldı. Mevcut Başkan Ali Güven tek liste ile gidilen kongrede, kullanılan oyun tamamını alarak, yeniden başkan seçildi. Düzenlenen Genel Kurula, Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, milletvekilleri Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ertan Aydın ve bölge milletvekilleri, AK Partili Ankara ilçe belediye başkanları, Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ve çok sayıda partili katıldı. Salonda, Polatlı’dan da katılımın yüksek olması gözden kaçmadı. Kongrede bir konuşma yapan İlçe Başkanı Ali Güven amaçlarının Çankaya’da belediye seçimini kazanarak, AK Parti’yi zafere taşımak olduğunu kaydetti.

ALİ GÜVEN, 2.DÖNEM İLÇE BAŞKANI

Türkiye’nin 2023 hedeflerinin vurgulandığı genel kurulda, söz alan üst düzey yöneticilerin neredeyse tamamının Ali Güven ve ekibinden memnuniyetleri vurgulamaları gözden kaçmadı. Kongrede bir konuşma yapan AK Parti Milletvekili Ertan Aydın, ilçe teşkilatlarının, insan ayırımı yapmadan, durmadan bıkmadan çalışmalarını sürdürmeleri gerektiğini, çevredeki insanlarla iyi ilişkiler kurmanın bu işin püf noktası olduğunu vurguladı.

Genel Kurulda söz alan, AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Güven için, “Çankaya gibi zorlu bir ilçede, azim ve kararlılıkla çalışarak, örnek olan bir başkan. Biz kendisini bu yolda sonuna kadar destekliyoruz.” Şeklinde konuştu.

AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ise, Çankaya İlçe Başkanı Ali Güven’in teşkilatçı yapısı ve çalışkanlığından memnun olduklarını dile getirerek, Ali Güven ve ekibini başarılı bulduklarını söyledi. Yine, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Ankara’da ilk meşaleyi yakarak, sokağa çıkıp, oradan ilk görüntüyü gönderenin de Ali Güven olduğunu belirtti.

Yine Kongrede konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ise, kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “İnşallah bundan sonra değerli ilçe başkanımızla birlikte el ele vererek, Ankaramıza, Çankayamıza güzel hizmetler vereceğiz.”diye konuştu.

Kongre sonrası gazetemize bir değerlendirmede bulunan AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Ali Güven, “Genel kurulumuzu AK Parti’nin adına yakışır bir şekilde gerçekleştirdik. Partili büyüklerimiz başta olmak üzere, bizi burada yalnız bırakmayan kıymetli delegelerimize, Polatlılı hemşehrilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Parti olarak, koyduğumuz hedeflerimiz belli, bizim ilk amacımız Çankaya İlçesinde, belediye seçimini kazanmak olacak. Çalışmalarımızı da bu doğrultuda sürdürüyoruz.” Diyerek sözlerine son verdi.

AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Ali Güven, yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Kocatepe Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrede 430 delegeden 265’i oy kullandı. Geçerli 258 oyun tamamını alan Güven, yeniden AK Parti Çankaya İlçe Başkanı seçilerek güven tazelemiş oldu. Kongrenin gerçekleştirildiği salonda gençlerin sık sık Ali Güven lehine slogan atarak, neredeyse 3 saat boyunca susmadıkları görüldü.

Bilindiği gibi, Ankara genelinde büyükşehir ve 21 belediyeye sahip olan AK Parti, Çankaya İlçesi’ne büyük önem veriyor, orada da iktidar olmak istiyor. Bu nedenle İlçe Başkanı Ali Güven tüm, teşkilat tarafından yakından takip edilen bir ilçe başkanı olarak tanınıyor.

Haber: Ali Rıza OVACIK

 

CEVAPLA