GAZETEMİZ 12 YAŞINDA

0
12592

GAZETEMİZ 12 YAŞINDA

Dile kolay tam 12 yılı bugün itibariyle geride bıraktık. Polatlı’da basın ve gazetecilik sektöründe her zaman ilklere imza atan deneyimli kadrosu ve işinin ehli isimlerle yıllardır sizlerleyiz. Artık Polatlı ile ismi özdeşleşen bir konuma gelen Dua tepe Gazetesi 12. Yılında basın sektöründe yoluna emin adımlarla devam ediyor. Teşekkürler POLATLI

Gazetemiz Polatlı ile büyüyor

Gazetemizin bugün 12. Yılını sizlerle birlikte kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. 12 yılı acısıyla, tatlısıyla geride bıraktık. Dile kolay 12 yıldır sizlerle her gün günlük yayınlarıyla ilçedeki gelişmeleri sizlere ulaştıran bir gazeteden bahsediyoruz. İşinde uzman yıllarını bu mesleğe vermiş kadrolarla her gün sizlere taze haberleri ve yeni gelişmeleri gazete sayfalarına taşıyan bir ekibin emeğinin yansıdığı bir gazete 12 yılını tamamlamanın gururunu yaşıyor. İlçede basın sektöründe 12 yıl olduğu gibi daha yıllarca görevini en iyi şekilde yerine getirmeyi arzulayan gazetemiz kurucuları günün anlam ve önemine ilişkin değerlendirmede bulundular.

OVACIK “DUATEPE BİZİM DEĞİL POLATLI’NIN DIR”

Gazetemizin 12. Kuruluş yıldönümü hakkında görüşlerini dile getiren sorumlu yazı işleri müdürümüz Ali Rıza Ovacık, Duatepe Gazetesi’nin sahibinin Polatlı Halkı olduğunu dile getirerek şunları söyledi.

“Duatepe Gazetesi olarak, yola çıktığımız ilk günden itibaren, yayın çizgimizden taviz vermeden, milli ve manevi değerlerimizi ön planda tutarak, doğru ve tarafsız bir şekilde, yayın hayatımızı 12 yıldır bir fiil sürdürmekteyiz. Lakin, yayıncılık zor bir meslek, kolay kolay kimseye yaranamazsınız. İnsanlar, her zaman övgüyle anılmak ister, eleştiriye tahammül yoktur, ancak hayatında bazı gerçekleri mevcuttur. Gazeteci, dostluğunu işi ile birbiriyle karıştırmamak zorundadır. Yine farkında olduğumuz bir gerçekte, düşünce ve bilginin öneminin, paylaşıldıkça artmasıdır. Bugüne kadar Duatepe Gazetesi olarak, hissiyatımızla, gerçeği birbirine karıştırmadığımızı, her zaman doğru olanın yanında olduğumuzu  düşünüyorum. Temel ilkelerimiz üzerine inşa ettiğimiz gazetemizi, aynı şekilde devam ettireceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın. Duatepe’yi 2004 yılında hayata geçirdiğimizde, “Gazete bizim değil, Polatlı’nın” demiştik. Hala aynı görüşteyiz. Çünkü bu sayfalar, bizi değil Polatlı’yı anlatır. Sorunlar, satırlarımızda dile gelir. Çözüm yolları yine bu sayfalarda aranır. Eleştiriler, sürprizler, hizmetler, kederler ve sevinçler her zaman ortağımızdır. İnsanlar gelir geçer. Nitekim acı tatlı birçok olaya şahit olduk. Kimler geldi kimler geçti. 12 Yıldır yayın hayatında olan gazetemiz, İnşallah nice yıllar, Polatlı ile özdeşleşerek, kıymetli halkımızın, yüksek teveccühü ile yoluna devam eder. Yazmak bizden, taktir sizden…” Dedi.

EFE “SİZLERLE DAHA NİCE 12 YILLLARA”

Gazetemiz Sayfa Editörü Tevfik Emre EFE’de bu önemli günde duygularını paylaştı. Yaptığı açıklamada EFE “Yerelde gazetecilik yapmak ekonomik sorun ve sıkıntıları aşarak gazetenin günlük sayfalarını doldurmak gerçekten zor bir iştir. Bizler her gün mesaiye başladığımızda akşam şekillenen gazetemizin güncel haberleri ve gelişmeleri sizlere ulaştırabilmek için aynı heyecan ve enerjiyle çalışıyoruz. Vefakâr ve cefakâr çalışanlarımızla öz veriyi ön planda tutarak yolumuza devam ediyoruz. Yoksa sadece iş olsun diye gazetecilik yapmıyor, tüm samimiyetimizle sayfaları dolduruyoruz. Son yıllarda yerelde gazetecilik yapmak zorlaşırken, ekonomik boyutları da ağırlığını hissettiriyor. Polatlı birçok il’den büyük bir ilçe diyoruz ama yerel basınının her geçen gün kan kaybettiğini maalesef göremiyoruz. Bizler yıllarımızı bu işe vermiş kişiler olarak yerel basının televizyonları, gazeteleri ve radyolarıyla söz sahibi olduğu ilk günleri şu konumda arar hale geldik. Polatlı’nın kendi yerel basınına sahip çıkmaması devamında olmayan bir yerel basını ortaya koyacağı endişesi ve korkusu da gözden kaçmamalıdır. Buna güzel bir örnek verecek olursak elimizde bulunan yerel televizyonlarımızın hiç uğruna gitmesidir diyebiliriz. Oysa Polatlı’nın bir tane yerel televizyonu olsaydı ve bu uydu üzerinden yayın yapsaydı, o zaman çokça paralar harcadığınız tanıtımlar daha rahat ve ekonomik şekilde elimizde olacaktı. Bu benim için içimde kalan bir yaradır, televizyon anlamında olmaması gereken bir sonuç karşımızdadır. Diğer taraftan şuan bakıldığında yerelde yayın yapan gazeteler elimizde kalmıştır. Polatlı’nın mutlaka bu gazetelere sahip çıkması, destek vermesi ve bizim gazetemiz demesidir. Yoksa Duatepe gazetesi Polatlı’nın Polatlı’ya mahal olmuş diye bizler boşuna söylemiyoruz. Umudumuz geçtiğimiz yılları gazetecilik anlamında aramamak geleceğe ve nice 12 yıllara birlikte daha güzel düşünce ve hedeflerle bakmaktır. Polatlı’nın bağrından kopan Polatlı’lı gazeteye değer veren başta tüm okuyucularımıza, abonelerimize, haberlerimizi takip eden takipçilerimize ve Polatlı halkına sonsuz teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki varız.” Dedi. Haber Merkezi

CEVAPLA