FOMGET’ten yıl sonu gösterisi

0
224

ANKARA Büyükşehir Belediyesi Folklor Müzik ve Gençlik Topluluğu’nun (FOMGET) ’24. Yıl Sonu Halk Oyunları Gösterisi’,  salonu dolduran Başkentlilerden büyük alkış aldı. Halk oyunları kurslarında 1 yıl süreyle eğitim alan 150 amatör dansçının Gençlik Parkı Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirdiği gösteri, izleyenleri büyüledi.

Miniklerden ileri yaş grubuna kadar 10 ayrı ekibi, yaklaşık 1,5 saat süreyle sahnede Türkiye’nin çeşitli bölgelerinin renklerini yansıtan oyunlar sergiledi. 24 yıldır, bir yandan yeni dansçılar yetiştirirken, diğer yandan da folklor kültürünün gelecek kuşaklara aktarılmasına büyük katkı sağlayan ve Türkiye’yi uluslar arası yarışmalarda başarıyla temsil eden FOMGET, bir kez daha Ankaralılara unutulmaz bir gün yaşattı. 30 yaş ve üzerindeki halk oyunları meraklıları için açılan kurslarda yetişen hobi grupları da FOMGET’in yıl sonu gösterisine renk kattı. Dakikalarca sahnede folklor gösterilerini sunan gruplar, salonu dolduran Ankaralılar tarafından dakikalarca alkışlandı.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

FOMGET’in kuruluşunda büyük katkısı bulunan Dr. Hasan Basri  Öngel’in anısına düzenlenen ödüller de FOMGET Kurucu Başkanı Doç. Dr. Tamer Bozkuş tarafından dağıtıldı. Bozkuş, geleneksel kültürün geçmişten geleceğe aktarılması için büyük çaba gösterdiklerini söyledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin FOMGET’e desteğini vurgulayan Bozkuş,  Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanı Büşra Aldoğan’a da günün anısına bir hediye takdim etti.

Türkiye ve dünya birincilikleri bulunan FOMGET,  9-12, 12-16, 16-29 ve 29 yaş üstü gruplara yönelik folklor eğitimleri veriyor.

CEVAPLA