ESNAFIN YANINDA OLAN ERTUĞRUL KIYMAZ MÜJDE VERDİ

0
538

Polatlı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, 30 Temmuz 2017 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden ortaklara ödeme kolaylığı sağlanması yönünde yeniden yapılandırma düzenlemesi yapılacak. Konuyla ilgili basın açıklaması düzenleyen Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz, “Polatlı olarak esnafımızın faydasına olan bir çalışmayı gerçekleştirmiş bulunmaktayız” diye konuştu.

ESNAF VE KEFALET KOOPERATİFİNDEN DÖRDÜNCÜ YAPILANDIRMA

Polatlı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, ortakları için 30 Temmuz 2017 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden ortaklara ödeme kolaylığı sağlanması yönünden yeniden yapılandırma düzenlemesi yapılacaktır. Konuyla ilgili basın açıklamasında bulunan Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz “Esnafımızın borçlarını ödeyebilmeleri amacı ile düzenleme gereği doğmuştur. Siz esnaflarımızın nefes almalarına katkı sağlamak için ortaklarımızın 29 Eylül 2017 tarihine kadar kooperatifimize kredi yapılandırma talebinde bulundurmaları halinde asıl alacak tutarına hiçbir gecikme faiz hesabı yapılmayacak olup, borç tutarı ödendiği takdirde faizsiz tahsil edilecektir.” Dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti.

“HEDEFİM KOOPERATİFİMİZİ, ESNAFIMIZI, SANATKÂRIMIZI HAK ETTİĞİ NOKTAYA GELMESİNİ SAĞLAMAKTIR.”

2010 yılından itibaren yürütmüş olduğum, S.S Polatlı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığını, diğer yönetim kurulu üyelerim ile birlikte esnafımızın yanında ve en yakın destekçisi olarak, hizmet aşkıyla sürdürdüğümüze inanıyorum. Bu süre içerisinde, kooperatifimizin esnafımıza verdiği hizmetin, ne derece yoğun, ciddi ve anlamlı olduğunu, hedeflerimizin gerçekleştirilmesinde esnaflarımıza önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. Ülke ekonomisinin çok önemli km taşı, esnaf ve sanatkârımızın en büyük destekçisi Esnaf Kefalet Kooperatifidir. Bunun çabası içindeyiz. Siz esnaf ve sanatkârların desteği ile almış olduğumuz bu sorumluluğu ilk günkü heyecan ce gayretle çalışmaya aralıksız devam etmekteyim. Hedefim kooperatifimizi, esnafımızı, sanatkârımızı hak ettiği noktaya gelmesini sağlamaktır. Değerli esnaf kardeşlerim Merkez birliğimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Genel Başkanımız Yozgat Milletvekili TESKOMB Genel Başkanı Sayın Abdülkadir Akgül ile birlikte Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi Halk Bankası Genel Müdürü Sayın Osman Aslan esnafa yönelik oluşturduğumuz çalışmalar ve toplantı sonucunda kooperatiflerin kendi güçleri ve inisiyatifleri ile yapacakları yapılandırma kararı alındı. Bu nedenle Polatlı Esnaf Kefalet Başkanı olarak bende kooperatifimizin güçlü yapısı ve esnafımızın durumunu göz önünde bulundurarak TESKOMB Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül ile birlikte Bakanımız Bülent Tüfenkçi Halk bankası Genel Müdürü Sayın Osman Aslan esnafa yönelik oluşturduğumuz çalışmalar ve toplantı sonucunda kooperatiflerin kendi güçleri ve inisiyatifleri ile yapacakları yapılandırma kararı alındı. Bu nedenle Polatlı Esnaf Kefalet Başkanı olarak bende kooperatifimizin güçlü yapısı ve esnafımızın durumunu göz önünde bulundurarak TESKOMB Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül’ün özverili çalışmaları neticesinde Polatlı olarak esnafımızın faydasına olan bir çalışmayı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Kooperatifimiz siz değerli ortakları için 30 Temmuz 2017 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden ortaklara ödeme kolaylığı sağlanması yönünden yeniden yapılandırma düzenlemesi yapılacaktır. Esnafımızın borçlarını ödeyebilmeleri amacı ile düzenleme gereği doğmuştur.

BUGÜN KOOPERATİFİMİZ, TÜRKİYE’DE 1063 TANE KOOPERATİFİN İÇİNDE 13. SIRADADIR

Siz esnaflarımızın nefes almalarına katkı sağlamak için ortaklarımızın 29 Eylül 2017 tarihine kadar kooperatifimize kredi yapılandırma talebinde bulundurmaları halinde asıl alacak tutarına hiçbir gecikme faiz hesabı yapılmayacak olup, borç tutarı ödendiği takdirde faizsiz tahsil edilecektir. Taksitlendirme yapıldığında; 12 eşit ödemede yıllık %8, 24 eşit taksitli ödemede %12 yıllık faiz uygulanacaktır. Taksitlendirme yapılan alacaklarda iki taksit ödenmediği takdirde yapılandırma işlemi iptal edilecek olup, yapılandırma kapsamı dışında borç tahsil edilecektir. Borcun tamamı ödendiğinde ana borç üzerinden değerlendirilecektir. Her zaman olduğu gibi yine birlik ve beraberlik içerisinde yaptığımız yapacağımız hizmetlerin camiamıza, esnafımıza ve Polatlı’mıza hayırlar getirmesini diliyorum.Bugün kooperatifimiz, Türkiye’de 1063 tane kooperatifin içinde 13. sıradadır. Esnafımıza, Allah hayırlı işler bol kazançlar nasip etsin.”

ŞEHİT AİLELERİ UNUTULMADI

Kıymaz, “Ülkemizde 15 Temmuz’dan sonra çok sıkıntılar oldu. Çok değerli arkadaşımız Şehit aileleri dernek başkanı Savaş Dinçer, biz tüm şehit aileleri ve birinci derecede ve ikinci derecedeki ailelerine 48 ay vade yapacağız ve bir kuruş temerrüt uygulaması yapmayacağız. Değerli başkanımız Savaş Dinçer Beyle’de bu işi görüştük, tüm şehit ailelerini katıyoruz. Bu ailelerin Polatlı da 40’a yakın şehit ailesi vardır. Bizim araştırmalarımız neticesinde 16 tane birinci derecede şehit ailesi ve ikinci derecede şehit ailesi bizden kredi almış, ödeme zorluğu içerisine girmiş. Biz bunları da tespit ettik, bunları da bu ülkenin temeline dinamit atan, insanların karşısında duran bu şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine bir kuruş faiz talep etmeyeceğiz, 48 aya kadar da vade yapacağız.” Dedi.

DİNÇER “BİZ DE POLATLI ŞEHİT AİLELERİ DERNEK BAŞKANLIĞI OLARAK 10 YILDIR HİZMETLERİMİZİ ŞEHİT AİLELERİNE SUNUYORUZ.”

Savaş Dinçer ise “Biz Polatlı Şehit Aileleri Dernek Başkanlığı olarak Başkanımız Kıymaz Bey’in açıkladığı faiz indirimlerini çok olumlu buluyoruz. Polatlı’da kırk tane şehidimiz var. Bu kırk tane şehidimizin birinci ve ikinci yakınları 16 kişidir. Bu 16 kişiden mutlaka Esnaf Kefaletin açıklamış olduğu bu bilgilerden faydalanacaklardır, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Askerlikte bir laf vardır. “at, vur, öğün” diye. Biz de Polatlı Şehit Aileleri Dernek Başkanlığı olarak 10 yıldır hizmetlerimizi şehit ailelerine sunuyoruz. Her zaman şehit ailelerimizi ziyaret diyoruz. Ramazan bayramında, Kurban bayramında, anneler günüde, babalar gününde, şehidimizin şahadet tarihlerinde mutlaka ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz, bunları hiçbir zaman kaçırmıyoruz. Bir kaç gün önce Polatlı’nın dışında Gölbaşı’nda yatan 15 Temmuz şehidimiz olan Meriç Alemdar’ı ziyaret ettik. Biz POLŞAHDER olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar yanımıza her zaman sıcaklığını hissettiğimiz, maddi manevi desteğini gördüğümüz Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanımız Ertuğrul Kıymaz ve Yönetim Kurulu arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum, çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Haber: Tevfik Emre EFE

CEVAPLA