ENGELSİZ HAYAT MERKEZİ SEVGİ İZİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

0
305

Polatlı Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. oturumunda kabul edilen Sevgi İzi projesi Polatlı’da hayat bulmaya devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanında zihinsel engelli bireyler ve alzheimer hastalarının güvenliği için yürütülen Sevgi İzi projesine tam destek veren Polatlı Belediyesi, Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi’nde çalışmalarına devam ediyor. Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi’nde engelliler ile bir araya gelen gönüllü uzmanlar, engellilerin kollarına işledikleri sevgi izleri ile farkındalık yaratmaya devam ediyorlar.

YILDIZ; “ENGELLİLERİMİZİN YAŞAMLARINI GÜVENLİ BİR HALE GETİRİYORUZ”

Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi Sorumlusu Sevim Çiçek Yıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Sevgi İzi gibi engellilerimiz için oldukça önem arz eden bir projeye destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Engellilerimiz için yürüttüğümüz projeler ile her zaman onların yanlarında oluyoruz, hayatta aksayan yanlarını doldurmaya çalışıyoruz. Sevgi İzi projesine verdiğimiz destek ile şehrimizdeki engelli bireylerin yaşamlarını güvenli bir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezimizde Sevgi İzi uygulamasına ara vermeden devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

SEVGİ İZİ NEDİR

Yakınlarının kaybolmasından endişe eden aileler, iletişim adres ve telefonlarıyla www.benibuldular.com sitesine başvurup form dolduracak. Site kendilerine bir numara verecek. Bu numara kaybolmasından endişe edilen kişinin sol koluna işlenecek. O kişi kaybolduğunda kolundaki bu Sevgi İzi onun güvencesi olacak. Kayıp kişiyle bir şekilde karşılaşan vatandaşlar, o kişinin kolundaki Sevgi İzi’ni görünce önce polise, jandarmaya ya da en yakındaki ilgili birime başvuracak. Ardından internet sitesi devreye girecek. Koldaki o rakamı taşıyan kişinin kim olduğu, tüm iletişim bilgileri ilgili birime verilecek ve kişinin bir an önce ailesine kavuşması sağlanacak. Koluna Sevgi İzi uygulanan kişiyle ilgili herhangi bir bilgi, fotoğraf ya da iletişim bilgileri sitede kesinlikle yayınlanmayacak. Bilgiler tamamen gizli kalacak ve sadece kişi bulunduğunda bu bilgiler devlet yetkililerine verilecek. Haber Merkezi

CEVAPLA