Devlet Bahçeli bir kez daha ilan etti: Aday çıkarmayıp Erdoğan’ı destekleyeceğiz

0
140

Geçtiğimiz gün Polatlı heyetinin de katıldığı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Bahçeli, partisinin 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday göstermeyeceğini söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dünkü konuşmasında MHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayacağını ve Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini ilan etmişti. Bahçeli, partisinin grup toplantılarında gelen eleştirilere yanıt verdi. “2019’dan sonraki 5 yıl boyunca da yeni sistemin kalıcı hale gelmesi için süreç birliğinin, ahlaki ittifakın gereğini gönül huzuru ile yapacağız. Bu şartlar altında dün de belirttiğim üzere partimiz 2019’da Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaktır.” diyen Bahçeli, CHP’li Özgür Özel’in “Patron çıldırdı” eleştirisine de “MHP’nin kapısına tasfiye sürecinde ibaresi asıldığını onursuzca söyleyenler, patron çıldırdı, kapatıyoruz sözlerini ile irademizi saptıranlar uçurumların en derinine çıldıra çıldıra düşmüşlerdir.” sözleriyele yanıt verdi.

Konuşmasının büyük bölümünü dış politikaya ayıran Bahçeli, İran’daki olaylarla ilgili “İran’da her ne yaşandı ve yaşanıyorsa öncelikle bu ülkenin iç sorunudur. Türkiye’ye düşen İran’ın toprak bütünlüğünü tartışmasız desteklemesidir. Demokratik iyi niyetli beklentilere şüphesiz kulak verilmelidir. Ancak İran’ı karıştırmak isteyen eller, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’yu kana bulayan Arap Baharı’nın devamını kurgulamışlardır.” dedi.

Bahçeli’nin açıklamaları:

2017 yılı kolay geçmemiştir. Bölge ve dünyayı doğrudan etkileyen pek çok gelişme yaşanmıştır. Ülkeler arası hizip ve husumetler kamçılanmıştır. Tüm dünya kendi içinde, kendine özgü derin bir istikrarsızlık sarmalına hapsolmuştur. Biz bu durumdan elbette memnuniyet duymuyoruz. Gelecek adına karamsarız. İlker dürtülerin öne çıkmasın demokrasiye zarar vermektedir. Güçlünün haklı, haklının güçsüz olduğu bir insanlık tablosu karşımızdadır. Bu ağır tablonun kabarık faturası ise masumların önüne konulmaktadır.

‘VAR OLAN DÜNYA GERÇEĞİ BİR NEVİ ORTAÇAĞ KARANLIĞIDIR’

Küresel emperyalizmin siyasi ve ekonomik operasyonları silah gibi kullanılmaktadır. Nükleer silahlanmadaki korku verici tırmanış insani endişeyi haklı olarak tırmandırmaktadır. Her düzeyde akıl tutulması, kafa karışıklı belirginleşmiştir. Var olan dünya gerçeği bir nevi ortaçağ karanlığıdır. Çıkış yolu bulunamazsa dünyanın hiçbir ülke ve coğrafyası güvenli olamayacaktır. 20. yüzyılın fahiş yanlışlarını tekrar etmek olsa olsa akılsızlık, körlük ve su katılmamış cahillik olacaktır.” Dedi. Haber Merkezi

 

CEVAPLA